Ciekawe

4 typy damskich butów, które są niemal zawsze modne

Kobiece obuwie to temat rzeka. U wielu pań szafy z butami pękają w szwach. Czy warto jednak kupować aż tyle par? Często buty leżą wówczas zapomniane na dnie szafy… Może przyda się wtedy zrobić przegląd garderoby i zastanowić się, jakie rodzaje obuwia najczęściej nosimy i dlaczego.

Wygodne i kobiece baleriny

Baleriny to buty, bez których wiele kobiet nie wyobraża sobie letnich miesięcy. To idealne obuwie zarówno do spódnicy czy sukienki, jak i do ulubionych jeansów. Baleriny mogą być skórzane, płócienne, ozdobione kokardką lub gładkie. W sklepach obuwniczych jest ogromny ich wybór.

Zaletą tych butów jest komfort noszenia i uniwersalność. Pasują do wielu ubrań. Sprawdzą się zarówno na romantyczny spacer po mieście, jak i do pracy.

Eleganckie i ciepłe botki skórzane

Ten typ obuwia nosi się zwykle w okresie jesieni, zimy i na wiosnę. Większość z nich jest ocieplana od środka. Również tutaj jest w czym wybierać: botki skórzane na obcasie, płaskie, z noskiem zaokrąglonym lub szpiczastym… Zapinane mogą być na zamek, klamerkę lub rzepa, a niekiedy po prostu wkładane bez zapięć.

Botki sprawdzą się i do rurek, i do spódnic. Są wygodne, ciepłe i często mają solidną, antypoślizgową podeszwę, co ma znaczenie zwłaszcza zimą. Botki ze skóry dobrze dopasowują się do stopy i zapewniają oddychanie, więc nawet wielogodzinne noszenie nie sprawia dyskomfortu.

Wysokie i eleganckie kozaki

Kozaki to obuwie, kojarzone z chłodniejszymi miesiącami. Te buty sięgają zwykle kolana, często są zapinane na suwak, dzięki czemu łatwo i szybko się je zakłada. Również i tutaj, podobnie jak w przypadku skórzanych botków, można wybrać opcję na obcasie lub na płaskiej podeszwie. Noski także mogą być szpiczaste bądź zaokrąglone.

Kozaki są wygodnymi butami do noszenia na zewnątrz. Często po przybyciu np. do pracy zmienia się je jednak na lżejsze obuwie. Buty te są zwykle bardzo ciepłe, przez co siedzenie w nich cały dzień w biurze może nie być wygodne.

Ponadczasowe szpilki

Szpilki to buty, kojarzone z elegancją i kobiecością. Część pań uwielbia ten typ obuwia, inne kobiety traktują je natomiast jako zło konieczne. Tak czy inaczej, trudno wyobrazić sobie kobiecą szafę bez tego typu obuwia.

Szpilki sprawdzą się zarówno na spotkania biznesowe, jak i na wyjście do opery czy teatru. Nie jest to jednak dobra opcja na dłuższe spacery. Długotrwałe ich noszenie przez lata może zdeformować stopy.

Każda z pań ma swój gust, jeśli chodzi o obuwie. Kilka typów jest jednak uniwersalnych i ponadczasowych, niezależnie od zmieniającej się mody. Piękno i wygoda bronią się same.

Artykuł został napisany wraz z firmą http://noevision.pl/.

Share: