Dom i Wnętrze

8 powodów, dla których używanie profesjonalnych środków czyszczących jest tańsze

Jeżeli mowa o sprzątaniu domu, to tu, tak samo jak w każdej innej dziedzinie życia, każdy ma swoje nawyki i nieszczególnie chce je zmieniać. Trzeba przyznać, że jest to wygodne. Wchodząc do sklepu, kupujesz zawsze to samo i często nawet na to nie zwracasz uwagi. Jednak tak właśnie jest. Sięgasz po to, co znane i sprawdzone. Jednak czy to, co znane zawsze jest najlepsze? 

Profesjonalne środki czyszczące – dobry wybór?

Często usłyszeć można, że ludzie niechętnie sięgają po profesjonalne środki czyszczące, bo są one droższe i nie przynoszą wcale nie wiadomo jakich efektów. Jednak większość z nich tak naprawdę nigdy ich nawet nie wypróbowała. Bo w końcu są za drogie. Proste.

8 powodów, dla których profesjonalne środki czyszczące są tańsze:

1. Wydajność.

Nic dziwnego, że ten właśnie powód znalazł się na pierwszym miejscu. Najlepsze produkty dzięki większemu stężeniu substancji myjącej wystarczą Ci po prostu na dłużej. Jeśli do tej pory musisz zużyć wręcz pół płynu, żeby umyć daną powierzchnię, to teraz wystarczy kilka kropel. I nie to nie jest pusty marketing. Pomyśl logicznie, sprawdź stężenie produktu i policz sama.

2. Jakość.

Powód numer dwa. Dobrej jakości produkty nie tylko umyją, co mają umyć. Ich kolejną zaletą jest to, że dbają o odpowiednią konserwację danej powierzchni. Przykładowo, wykorzystując takie środki, już nie tylko skutecznie umyjesz swoje panele laminowane, a także sprawisz, że posłużą Ci dłużej we wciąż tym samym, niemal niezmienionym stanie. Oszczędzasz przez to na niepotrzebnych remontach, ich wymianie i innych komplikacjach.

3. Nanotechnologie.

Dobre produkty muszą iść z duchem czasu. W nich wykorzystuje się nanotechnologie. Dzięki nim na czyszczonej powierzchni powstaje ochronny film, który sprawia, że brud osadza się dużo wolniej, przez co pojawia się…

4. Oszczędność czasu.

Czas to pieniądz. Są w życiu ważniejsze rzeczy do zrobienia niż sprzątanie. Nawet jeśli mogłabyś zamiast gruntownie sprzątać dom raz w tygodniu, tak jak robisz to teraz, robić to raz na dwa tygodnie, to i tak oszczędzasz dwa razy więcej czasu. Policz ile to w perspektywie roku.

5. Mniejsze zmęczenie.

A mniejsze zmęczenie = większa produktywność . Często, aby domyć najbardziej uciążliwe zabrudzenia, musisz włożyć w to trochę siły i trudu. Efekt tego, jest taki, że po skończonym sprzątaniu nie masz już na nic siły. Po co się męczyć. Jeśli produkt ma odpowiedni skład chemiczny, wystarczy trochę go rozprowadzić, zostawić na kilka minut i brud sam zejdzie. Ty możesz przez ten czas zrobić coś innego. A mięśnie teraz będziesz ćwiczyć już tylko na siłowni, a nie w domu.

6. Świeżość.

Kiedy posprzątasz dom, ma to być widoczne i wyczuwalne. Sklepowe środki często pachną, ale chemią. A przynajmniej ich zapachy rzadko są miłe dla nosa. Jeśli już pachną to brak jest w nich i tak spójności. Jeśli stosujesz profesjonalne środki czyszczące z jednej serii, zapachy już nie muszą się ze sobą mieszać, bo są tak skonstruowane, by tworzyć spójny zapach w całym domu. Nie musisz kupować dodatkowo milion odświeżaczy powietrza. Masz wszystko w jednym.

7. Satysfakcja.

Kiedy widać różnicę, łatwiej jest być z siebie dumnym po wysprzątaniu całego domu. Satysfakcja to też oszczędność, przede wszytkim złości. Możesz do sprzątania podejść z dużo lepszym nastawieniem, a to korzystnie wpływa na Twoje…

8. Zdrowie.

Lepszej jakości produkty zawierają substancje, które nie zagrażają Twojemu zdrowiu. Co więcej jeżeli tylko jest to możliwe, dbają także o Twoją skórę. Wszystko zależy od produktu, jaki wykorzystujesz.

Jeśli tylko profesjonalne środki czyszczące dostaną od Ciebie szansę na wykazanie się w Twoim życiu, zobaczysz, że niechętnie będziesz chciała powrócić do starych nawyków dotyczących sprzątania domu.

Zobacz też: Czym się kierować wybierając środki czyszczące?

Share: