Technologia

Blachy nierdzewne pomogą nam uatrakcyjnić wygląd naszego budynku

Modernistyczny wygląd jest teraz bardzo modny, dlatego inwestorzy prześcigają się w budowaniu nowych miejsc z wykorzystaniem stali nierdzewnej. Architekci również coraz częściej sięgają po ten materiał w swoich projektach. Czym urzeka stal, która jeszcze niedawno używana była tylko do dachów?

Dachy ze stali są najbardziej wytrzymałe

Dlatego blachy budowane były właśnie do przykrycia szczytów budynku. Bardzo długo tylko tak były one wykorzystywane, żeby ostatecznie rozpoczęła się produkcja, w której blachy dachowe zyskały nowy wygląd. Obecnie na rynku dostępne są nie tylko jej różne rodzaje i gatunki, ale również kolory. Z powodu rozwinięcia swojego wyglądu, zaczęto używać stali również w innych miejscach. Dachy jednak dalej są najbardziej popularne jeśli chodzi o pokrycia dachowe. Wszystko dlatego, że łatwo można je zamontować. Blachy są bowiem przywożone w arkuszach, które później łatwo można montować. Wykonawca może dokładnie zamówić arkusze pod wymiar, trzeba jednak pamiętać, że ich przewiezienie musi być praktyczne. Nie ma więc możliwości, żeby arkusze były wycięte na całą wielkość dachu, bo nie będziemy mieli jak ich przetransportować. Jednak dopasowanie poszczególnych arkuszy do siebie, żeby cały dach był szczelny, nie już żadnym problemem. Dzięki różnorodnej kolorystyce i łatwemu malowaniu możemy tworzyć grafiki i inne napisy na powierzchni blachy.

Wiele możliwości wykorzystania stali

Blachy nierdzewne przede wszystkim są odporne na działania atmosferyczne. Co prawda każdy gatunek odporny jest bardziej na pewne czynniki, ale fakt, że jest duża dostępność i wciąż powstają nowe rodzaje sprawia, że zawsze możemy dobrać coś dla siebie. Blachy wykorzystywane są nie tylko na zewnątrz budynków, ale również coraz częściej w jego środku. To kwestia ich wytrzymałości oraz dużej higieniczności. Po blachę sięgają wykonawcy tworząc nie tylko dachy, ale również wszelkie instalacje odprowadzające wodę na zewnątrz budynku, a nawet elewację. Dobrze wykorzystana, wybrana i zamontowana sprawi, że wygląd naszego budynku nabierze industrialnego charakteru i będzie wpisywał się w modernistyczny klimat. Oprócz tego blachy nierdzewne wykorzystuje się w wykonywaniu pokryć w wiatach, budowaniu hal czy przybudówek. Tak naprawdę, ogranicza nas tylko wyobraźnia, przy jej wykorzystaniu.
Artykuł powstał we współpracy z firmą Budmax-Metal

Share: