Ciekawe

Brytfanna aluminiowa – dobry wybór

Po latach pieczenia w folii, papierowych rękawach czy też po prostu na grillu, coraz częściej wyciągamy z szuflad stare brytfanny. Okazuje się jednak że te ciężkie, wykonane z żeliwa, nie są najbardziej przyjazne dla użytkowników. Warto zatem zastanowić się w jaką brytfannę kupić.

Dlaczego warto wybrać brytfannę?


Przede wszystkim musimy sobie odpowiedzieć na pytanie: dlaczego warto piec w brytfannie?
Brytfanna, ze względu na swój podłużny kształt, idealne nadaje się do układania w niej mięsa. Oczywiście można przyrządzać w niej również inne potrawy, takie jak ryby czy nawet zapiekanki, ale najczęściej kojarzy ją się właśnie z przygotowywaniem mięsa.
Brytfanna świetnie nadaje się do przygotowywania całych dań – można więc przygotowywać w niej również wszystko to, co potocznie nazywamy potrawami jednogarnkowymi. W odróżnieniu od zwykłych garnków konstrukcja brytfanny sprawia, że danie takie by się nie przypalało. Tego rodzaju gotowanie jest nie tylko szybkie, ale również wyjątkowo energooszczędne.

Jakie są rodzaje brytfanny?


O ile owalny kształt brytfanny jest najczęściej spotykany (o wiele rzadziej natrafia się na prostokątne), o tyle już materiały, z których się je wykonuje są bardzo różne.
Najbardziej znane są tradycyjne brytfanny żeliwne. Już wiele lat temu wyparły je na jakiś czas te ze szkła żaroodpornego. Obecnie produkuje się również brytfanny ze stali nierdzewnej, ceramiki i aluminium. Te ostatnie bywają niekiedy powlekane specjalnym materiałem, który umożliwia wykorzystanie ich również do gotowania na płycie indukcyjnej.

Dlaczego brytfanna aluminiowa?


Brytfanny aluminiowe mają tą przewagę nad pozostałymi, że idealnie rozprowadzają ciepło, szybko się nagrzewają i dość szybko obniżają temperaturę gdy zmniejszymy ją w piekarniku. Na dodatek wykonane z aluminium naczynia do pieczenia i gotowania można bardzo łatwo utrzymać w czystości.
Wiele gospodyń domowych twierdzi że żadne inne brytfanny nie prezentują się w kuchni tak dobrze, jak te wykonane z aluminium. Bez względu na to czy kuchnia urządzona jest w tradycyjnym czy nowoczesnym stylu, materiał ten świetnie pasuje do wystroju.

Artykuł powstał we współpracy z Cook Store

Share:
greaterrangedj.com adelewashere.com imagesduo.com