Ciekawe

Certyfikaty na zabawkach

Rynek  produktów dla dzieci wiąże się z koniecznością spełnienia wielu norm bezpieczeństwa. Niestety rodzice najczęściej gubią się wśród kolorowych oznaczeń lub nie zwracają na nie uwagi. Warto jednak wiedzieć co oznaczają.

 

Czy atesty są potrzebne?

Atesty i certyfikaty, którymi oznakowane są artykuły dla dzieci, związane są z produkcją lub użytkowaniem danego produktu. Niektóre są obowiązkowe, inne zamawiane na życzenie producenta. Ich celem jest poświadczenie, że produkt spełnia obowiązujące normy i jest bezpieczny w użytkowaniu.

 

Bezwzględna kontrola

Przepisy obowiązujące w Polsce oraz całej Unii Europejskiej ściśle regulują wymogi, jakie muszą spełniać dane produkty, zanim pojawią się na sklepowych półkach. Bezwzględnej kontroli poddawane są nie tylko zabawki, ale również żywność i napoje.

 

Bezpieczeństwo dzieci jest najważniejsze

Niezwykle często na rynek trafiają produkty niebezpieczne dla naszych pociech. Z tego powodu rodzice powinni wybierać zabawki ekologiczne, które są oznaczone odpowiednimi certyfikatami. Dzięki temu zyskamy pewność, że przedmioty, które mają bawić i uczyć nasze dzieci, są dla nich w pełni bezpieczne.

 

Ranga wyrobu

Nader często zdarza się, że dostępne w sklepach przedmioty oznaczone są certyfikatami, których wcale nie muszą posiadać. Producenci starają się jednak o ich przyznanie, ponieważ w ten sposób podnoszą rangę wyrobu.

Share:
http://www.domyigaraze.pl/ http://www.forumfryzjerskie.pl/ http://forum.slub-wesele.pl/ stomatolog Kraków Nowa Huta apartamenty w Szczawnicy