Zdrowie i Uroda

Co znajdziemy w profesjonalnym zakładzie fryzjerskim?

Wizyty w salonach fryzjerskich coraz częściej traktujemy z większą powagą. Przede wszystkim dlatego, że sami fryzjerzy dysponują olbrzymią wiedza dotyczącą pielęgnacji. ich cenne wskazówki niejednokrotnie przyczyniają się do polepszenia stanu zdrowia naszej skóry głowy oraz włosów.

Podczas każdej wizyty warto przyjrzeć się nieco bliżej ich pracy i zaobserwować, z jakich przedmiotów korzystają. Być może ta wiedza przeniesiona na domowy grunt zaowocuje znacznie lepszą kondycją naszych włosów.

Grzebienie i szczotki

Standardowe wyposażenie salonów fryzjerskich to przede wszystkim szeroki wybór różnorodnych grzebieni i szczotek. Są one podzielone na te, które przydatne są podczas strzyżenia oraz te niezbędne podczas modelowania. Grzebienie i szczotki posiadają różny rozstaw zębów oraz trzonki idealne do wspomagania pracy przy włosach. Kolejnym ważnym elementem są suszarki oraz wszelkie urządzenia elektryczne, służące pielęgnacji czy modelowaniu włosów. Powinny mieć one charakter mobilny, aby móc wygodnie nimi operować przy głowie klienta. Poza niewielkimi urządzeniami wymienia się też te większe, np. stanowiska do mycia głowy.

Preparaty do pielęgnacji

W salonach fryzjerskich nie brakuje także profesjonalnych kosmetyków pielęgnacyjnych czy koloryzujących. Najczęściej są to szampony i odżywki o konkretnym składzie. W dalszej kolejności wymienia się farby koloryzujące i szampony tego samego typu. Wiele klientów prosi także o zabiegi związane ze wzmacnianiem włosów. W tym celu wybiera się profesjonalne maski i płukanki. Zabiegi tego typu wymagają czasu, dlatego każdy z klientów jest proszony o zarezerwowanie godziny lub dwóch. Pośród kosmetyków do pielęgnacji znajdziemy także produkty niezbędne do stylizowania: lakiery, żele, woski, gumy.

Share: