Dom i Wnętrze

Czy budowa domu musi wiązać się z zaciąganiem wieloletniego kredytu?

Dla większości z nas kupno czy wybudowanie domu kojarzy się z olbrzymimi pieniędzmi. Faktem jest, że dzisiaj domy budowane są znacznie szybciej niż w czasach naszych rodziców czy dziadków, jednak musimy liczyć się ze znacznie wyższymi kosztami. Zdecydowana większość osób budujących dom stawia na kredyty. Czy możliwe jest wybudowanie własnego domu bez konieczności wiązania się z bankiem wieloletnim kredytem? Tak!

 

Poznaj domy drewniane i ich zalety

Wśród licznych propozycji budowy domu czy też kupna ich od deweloperów warto zainteresować się domami z drewna. Konstrukcje szkieletowe znane są doskonale w Skandynawii czy Kanadzie – w Polsce zdobywają coraz więcej miłośników. Budowle drewniane szkieletowe to interesująca propozycja, szczególnie w polskim klimacie. Dom taki może zostać uzupełniony o wiele innowacyjnych technologii, pozwalających na znacznie zmniejszenie zużycia energii i co za tym idzie: na zmniejszenie rachunków.

 

Skąd wziąć projekt domu drewnianego?

Nie musimy martwić się o to, skąd wziąć projekt domy drewniane – zaproponują nam go takie firmy budowlane jak mawit.com.pl, które specjalizują się właśnie w budowie domów szkieletowych. Wśród licznych propozycji znajdziemy domy parterowe, domy piętrowe, domy z garażami. Opcji jest sporo. Projektanci zadbali o to, aby przyszli mieszkańcy mogli cieszyć się zarówno dużą przestrzenią, jak i komfortem.

 

Jak szybko budowane są domy drewniane?

Wszystko zależy od tego w jakim stanie mają zostać oddane. Szacuje się, że dom w stanie surowym zamkniętym gotowy jest po 2 miesiącach. Domy drewniane w stanie deweloperskim oddawane są w ręce właścicieli po 8 miesiącach. Co ważne: nie ma znaczenia w jakim miesiącu w roku zaczniemy budować dom – zastosowanie drewna sprawia, że pogoda nie ma znaczenia.

Share: