Dom i Wnętrze

Czy warto zamieszkać we Wrocławiu?

Studia, poszukiwanie nowej pracy, miłość. Czasem życie stawia nas przed koniecznością zmiany miejsca zamieszkania. Czy istnieją miasta, w których mieszka się lepiej, bezpieczniej i wygodniej niż w innych? Sprawdźmy jak pod tym względem przedstawia się Wrocław.

Kilka informacji o Wrocławiu

Wrocław jest miastem położonym w Polsce południowo – zachodniej, w województwie dolnośląskim, którego jest stolicą. Liczy sobie około 650 tysięcy mieszkańców.
W roku 2015 został wyróżniony jako jedno ze stu najlepszych do życia miast na całym świecie oraz jako miasto będące przyszłym centrum biznesowym.

Uczelnie

Wrocław to trzecie pod względem ilości uczelni miasto w Polsce. To właśnie tutaj znajduje sie Uniwersytet Przyrodniczy, do którego licznie przyjeżdżają młodzi ludzie z całej Polski południowej, aby studiować medycynę weterynaryjną.
Łącznie jest tu aż 13 uczelni publicznych oraz niezliczona ilość placówek prywatnych.

Kultura

Wrocław został Europejską Stolicą Kultury na rok 2016. Każdy miłośnik sztuki i kultury będzie zadowolony i dumny z mieszkania w tym bogatym w wydarzenia i imprezy ośrodku kulturalnym, jakim jest Wrocław.
Miasto może poszczycić się dużą ilością zarówno klubów, pubów i dyskotek, jak i kin, teatrów, muzeów i galerii sztuki. Szczególnie pełen życia jest Wrocław latem, kiedy mają miejsce liczne koncerty i imprezy plenerowe. Przykładem niech tu będzie chociażby, organizowany w każdy drugi weekend czerwca, Festiwal Dobrego Piwa – największa tego typu impreza w Polsce.

Sport

Wrocław to takze miasto przyjazne sportowcom, zarówno tym profesjonalnym, jak i amatorom. W mieście tym znajduje sie co najmniej kilkanaście krytych i odkrytych kąpielisk. Pływaków do mieszkania tutaj zachęcić może fakt posiadania przez Wrocław największego w Polsce aquaparku.
Także liczne są możliwości uprawiania innych sportów: we Wrocławiu znajdziemy liczne lodowiska, sale gimnastyczne czy boiska, i oczywiście legendarny już Stadion Olimpijski.
Wrocław posiada jeden z trzech znajdujących w Polsce torów wyścigów konnych oraz tor do żużla.

Zabytki

Liczne zabytki znajdujące się we Wrocławiu przyciągają tysiące turystów rocznie. Warto tu chociażby wymienić Pomnik Katyński, Pomnik Pomordowanych na Kresach czy „Powodziankę” – pomnik upamiętniający wysiłek mieszkańców Wrocławia w walce z powodzią tysiąclecia, która nawiedziła min. to miasto w 1997 roku.
Najbardziej charakterystyczną formą architektoniczna we Wrocławiu jest sławna Iglica, która często występuje na różnego rodzaju znakach firmowych kilku organizacji wrocławskich.

Zarówno ze względu na dużą ilość uczelni, wydarzeń kulturalnych, jak i życzliwośc mieszkańców Wrocławia, warto wybrać to właśnie miasto.

Tekst powstał we współpracy z Partner Capital

Share: