Dom i Wnętrze

Dekoracja okien? Tylko zgodnie ze stylem pomieszczeń

Firanki, żaluzje, zasłony, rolety… Możliwości udekorowania okien jest wiele. Jeżeli nie możesz się zdecydować, powinieneś kierować się stylem pomieszczeń.

Producenci dekoracji okiennych już od dawna dostarczają ciekawych rozwiązań, dzięki czemu każdy z nas ma w tym względzie szeroki wybór. Problem jednak w tym, że przez wiele możliwości o zagubienie nie jest trudno. Jak więc postąpić? Najlepiej kierować się stylem, w duchu którego zostały zaprojektowane poszczególne pomieszczenia.

Klasyczne wnętrza potrzebują wyjątkowej oprawy

Styl klasyczny to przede wszystkim zaakcentowanie dodatków. W klasycznie urządzonym salonie nie może zabraknąć np. świeczników czy puszystych dywaników. W takich wnętrzach świetnie sprawdzą się klasyczne firanki. Ponieważ dziś wybór takich produktów jest duży, możesz zdecydować się np. na fantazyjne upięcia. Doskonałym dodatkiem będą takie zasłony.

Rolety – idealne do nowocześnie urządzonych wnętrz

Postawiłeś na minimalizm? W takiej sytuacji lepiej niż firany i zasłony sprawdzą się rolety. Są one produkowane w szerokiej palecie kolorystycznej, dzięki czemu dobierzesz odcień idealny do swoich potrzeb. Pamiętaj przy tym, że oferta producentów rolet jest bardzo szeroka – są dostępne m.in. rolety plisowane, rzymskie czy zwijane. Zanim zdecydujesz się na konkretny typ, porównaj paramenty i sprawdź materiał, z którego rolety zostały wykonane.

Żaluzje – czy to dobre rozwiązanie?

Jeszcze kilkanaście lat temu żaluzje były bardzo popularne. Dziś coraz częściej są zastępowane przez rolety. Trudno powiedzieć, czy słusznie – pewne jest, że produkty te diametralnie się zmieniły, a na sklepowych półkach próżno już szukać żaluzji aluminiowych. Jeżeli jesteś zainteresowany zakupem takiego produktu, powinieneś wiedzieć, że idealnie sprawdzą się on np. w kuchni czy łazience. W odróżnieniu od innych przestrzeni to miejsca, w których żaluzje będą pasować idealnie.

Źródło informacji: www.dom.pl/budowa-i-remont-domu/okna-i-drzwi

Share: