Zdrowie i Uroda

Depilacja za pomocą wosku

Gładkie ciało pozbawione zbędnego owłosienia prezentuje się atrakcyjnie i zmysłowo. Niestety, nie da się osiągnąć takiego efektu bez wybrania odpowiedniej metody depilacji. Nic więc dziwnego, że wiele osób zastanawia się na jaką z nich warto postawić. Wśród wielu możliwości jakie mamy depilacja woskiem jest jedną z tych, na które warto zwrócić uwagę.

Dlaczego warto?

Zabieg depilacji woskiem jest bardzo skuteczny i pozwala pozbyć się praktycznie wszystkich włosków. Skóra, która jest depilowana w ten sposób jest więc aksamitnie miękka i gładka co jest niebywałą zaletą.

Nie bez znaczenia jest również fakt, że efekty tego typu depilacji utrzymują się bardzo długo. Z powodzeniem możemy powtarzać go więc co kilka tygodni. Co więcej, włoski wyrywane są z cebulkami, dzięki czemu odrastają słabsze, cieńsze i znacznie mniej widoczne. Jest to więc dodatkowy plus tej metody.

Czy to depilacja dla każdego?

Depilacja woskiem to zabieg, z którego skorzystać może większość osób. Nie niesie on bowiem za sobą zbyt wielu negatywnych konsekwencji. Niemniej jednak są osoby, które powinny go unikać.

Przede wszystkim z tego rodzaju depilacji warto zrezygnować, jeśli mamy problem z rozszerzonymi lub kruchymi naczynkami. Energiczne zrywanie plastrów może nam bowiem w takim przypadku zaszkodzić. Do zabiegu nie powinny też podchodzić osoby z chorą lub uszkodzoną skórą.

Jak się przygotować?

Jeśli zamierzamy poddać się temu zabiegowi warto odpowiednio się do niego przygotować. Jak to zrobić? Wbrew pozorom, nie jest to trudne. Przede wszystkim na kilka dni przed zabiegiem warto zadbać o odpowiednie oczyszczenie skóry. Pomóc nam może w tym gruboziarnisty peeling, który usunie martwy naskórek i zapewni lepsze przyleganie wosku.

Warto również zrezygnować z zabiegu golenia ciała. Włosy, które mają być poddane temu zabiegowi powinny bowiem mieć odpowiednią długość.

Jak więc widać depilacja woskiem to naprawdę dobry pomysł, który może nam pomóc cieszyć się idealnym wyglądem i dobrym samopoczuciem. Warto więc ją rozważyć.

Depilacja woskiem dostępna jest także w ofercie Medica SPA Warszawa

Share:
krzesła aluminiowe do ogrodu leżanki ogrodowe wypoczynki ogrodowe