Dom i Wnętrze

Dlaczego Polacy pokochali styl skandynawski?

Polacy w ostatnich latach bardzo chętnie decydują się na aranżacje wnętrz w stylu skandynawskim. Wypiera on bardzo modne wcześniej style francuski czy glamour i króluje w naszych domach. Co sprawia, że Polacy tak chętnie urządzają swoje mieszkania w stylu skandynawskim?

Jak powinna wyglądać aranżacja w stylu skandynawskim?

Na początek może uściślijmy, czym charakteryzuje się aranżacja w stylu skandynawskim. To styl stawiający przede wszystkim na funkcjonalność, prostotę i minimalizm. Bardzo ważne jest przy nim wyczucie w łączeniu kolorów oraz wykorzystanie naturalnych materiałów: drewna, lnu, wełny i bawełny. Wnętrza takie wykorzystują naturalne, jasne barwy i subtelne połączenia kolorów.

Polacy poszukują rozwiązań funkcjonalnych i wygodnych

Bardzo modne niegdyś meble w stylu francuskim czy glamour miały swoje zasadnicze wady – przede wszystkim musiały być bardzo drogie, by prezentować się dobrze. Ich tańsze wersje wyglądały często po prostu tandetnie, były złej jakości i to od razu rzucało się w oczy. Poza tym, abstrahując od kwestii finansowej, nie każdy czuł się dobrze wśród bogato zdobionych, pełnych przepychu mebli. Tak samo nowoczesne, minimalistyczne, wręcz chłodne zestawy nie zdawały często egzaminu – chociaż zachwycały gości, mieszkańcom często brakowało w nich domowego ciepła.

Styl skandynawski jest poniekąd odpowiedzią na te problemy. Pozwala przy stosunkowo niewielkich nakładach finansowych umeblować mieszkanie tak, by prezentowało się dobrze. Mieszkania w stylu skandynawskim są nie tylko bardzo estetyczne, ale i funkcjonalne. Prostota i minimalizm oraz zastosowanie materiałów wysokiej jakości sprawiają, że meble skandynawskie są niezwykle praktyczne. Mogą posłużyć nam przez długie lata i nie ma obaw, że wyjdą z mody czy przestaną pasować do innych dokupionych przedmiotów. Co ważne, funkcjonalność zastosowanych rozwiązań w przypadku aranżacji w stylu skandynawskim nie jest na pokaz – służy temu, by mieszkańcom domu faktycznie wygodniej i lepiej się żyło.

Ciekawe inspiracje stylu skandynawskiego znajdziecie na CasaBianca – gałki do mebli prosto ze skandynawii.

Share: