Dom i Wnętrze

Dlaczego warto wybrać i jak dbać o meble technorattanowe?

Aranżacja ogrodu to zadanie, które z pozoru jest proste, jednakże nie zawsze takie właśnie się okazuje. Oprócz posadzenia roślinności w odpowiednich miejscach, odpowiedniej dbałości o drewka, krzewy czy kwiaty, trzeba także zadbać o kupno odpowiednich mebli i ich ustawienie w taki sposób, by podczas rodzinnych przyjęć czy spotkać ze znajomymi, można było wygodnie rozsiąść się na łonie natury. Oprócz tego trzeba wiedzieć, jak dbać o meble ogrodowe, żeby służyły nam dłużej niż tylko przez jeden sezon.

Wybieramy meble

Inwestycja w meble ogrodowe to zakup przynajmniej na kilka lat. Im droższe kupujemy sprzęty tym bardziej chcemy, by długo nam służyły. Najtańsze meble to produkty z plastiku. Co prawda są niedrogie i łatwe w utrzymaniu, ale coraz mniej osób się na nie decyduje ze względu na to, że nie są zbyt modne i stylowe. Najdroższa opcja do ogrodu to meble drewniane. Średnie koszty poniesiemy, kiedy zakupimy meble technorattan lub z naturalnego rattanu. Wobec tego co wybrać?

Stylowy, elegancki i do złudzenia przypominający naturalny materiał technorattan to najlepszy wybór z wielu względów. Przede wszystkim jest on trwały, lekki i prezentuje się idealnie na tle zieleni. Można go kupić w wielu kolorach. Oprócz stołów i krzeseł dostaniemy także leżanki i sofy, co pozwala nie tylko na zjedzenie obiadu w ogrodzie, ale także odpoczynek a nawet popołudniowy sen na powietrzu.

Odpowiednia dbałość o meble

Co prawda meble technorattan są odporne na działanie czynników atmosferycznych w o wiele większym stopniu niż meble z naturalnych materiałów, jednakże nie należy zapominać, że im też należy się odpowiednia troska, by służyły nam w niezmiennie pięknym stanie. Kiedy jest ładna pogoda, w środku lata, sprzęty mogą stać na tarasie lub w ogrodzie. Nie zagrozi im także delikatny deszczyk. Kiedy przychodzi jesień i przestajemy z nich korzystać, trzeba zadbać o to,by znalazły schronienie w przewiewnym pomieszczeniu pod dachem. Najbardziej ze względu na deszcz mogą bowiem ucierpieć poduszki i obicia mebli, bowiem sam technorattan jest odporny na wilgoć.

Podobnie, jeżeli w lecie zaczyna padać deszcz, poduszki należy z mebli zdjąć i wnieść do pomieszczenia. W przeciwnym razie trzeba będzie zakupić nowe elementy tkaninowe. Przed zimą, zanim schowamy meble technorattan, trzeba je dobrze wyczyścić, nie jest to trudne, ponieważ wystarczy suchą szczotką lub odkurzaczem usunąć z nich kurz a po tym ewentualnie jeszcze przetrzeć mokrą szmatką, namoczoną w wodzie z płynem do naczyń. Po wysuszeniu sprzętów na powietrzu, można je wnieść do piwnicy czy garażu i nakryć tkaniną. Nie powinna być to folią, ponieważ jest to materiał nieprzewiewny i pod nim będzie zbierała się wilgoć, co grozi pleśnią na elementach z technorattanu.

Poduszki najlepiej przechowywać w domu. Jeżeli mają one pokrowce, a zazwyczaj tak jest, to bez problemu można je zdjąć i uprać. W lecie także możemy zadbać o meble na przykład nie stawiając ich w pełnym słońcu lub pod drzewami, ponieważ stała ekspozycja na ostre promienie słoneczne mogłaby im w końcu zaszkodzić, na przykład zmieniłyby barwę. Jak wiemy z drzew spadają pewne elementy roślinne, soki i owady. Chrońmy piękne meble także przed takiego rodzaju zanieczyszczeniem.

Jak widać meble technorattanowe przy minimum odpowiedniej pielęgnacji na długi zachowają swój idealny stan i będą służyć całej naszej rodzinie, jak i przyjaciołom, którzy będą uwielbiali wpadać do naszego ogrodu na kawkę czy herbatkę i relaks dzięki wygodnym meblom. Ta inwestycja naprawdę się opłaca. Więcej informacji znajdziesz na stronie gardenspace.pl.

Share: