Turystyka

Dlaczego warto wybrać się do Krakowa?

Jeżeli zadajesz sobie powyższe pytanie, oznacza to, że nigdy w tym mieście nie byłeś, a na dodatek, mało o nim wiesz lub nie oglądałeś zdjęć i panoram. Te osoby, które już odwiedziły naszą starą stolicę Polski doskonale wiedzą, że każda okazja do odwiedzenia Krakowa jest dobra. Czy to weekendowy wypad na spacer czy podróż służbową. Zobacz zatem, co Cię czeka w tym miejscu.

Hotel Royal w Krakowie – Grupa HoteleWam

Nie odwiedzając wcześniej Krakowa, robisz sobie dużą krzywdę. Dlaczego rezygnować w pięknych walorów architektonicznych oraz przyrodniczych, wybierając na obiekt swoich wojaży inne miejsce jak Kraków? Chociaż raz pójdź za głosem tłumu i wybierz po prostu to miasto, bo uwierz nam – nie rozczarujesz się. Jeżeli jesteś choć troszeczkę przekonany, zobacz w jaki sposób najlepiej zaplanować sobie tam pobyt.

Choć Kraków duży, szeroki i ma wiele zabytków, to lepiej dawkować sobie emocje i co jakiś czas powracać tutaj i odkrywać coraz to nowsze miejsca i zakątki. Dlatego na pierwszy wyjazd polecamy przede wszystkim obranie kierunku centralnego. Tym samym, swoje planowanie musisz rozpocząć od rezerwacji, najlepiej wybierz hotel. Kraków znany jest z tego, że każdy znajdzie tutaj nocleg na swoje możliwości finansowe. Czy to luksusowe rezydencje za setki złotych czy może komfortowe, ale ekonomiczne hostele za znacznie mniejsze sumy. Hotel, hotelem, ale najdroższy może się okazać parking dla Twojego samochodu. Dlatego, jeżeli masz taką możliwość, postaraj się przyjechać do miasta pociągiem, autobusem lub korzystając z przejazdów grupowych. Opcji w Internecie jest naprawdę wiele, dlatego nie będzie to duży problem, aby znaleźć coś odpowiedniego na własną kieszeń.

Wybierając taką alternatywną drogę transportu, ważne jest, aby zarezerwować miejsce w hotelu w Krakowie gdzieś w pobliżu przystanków tramwajowych lub autobusowych, albo w pobliżu dworca. Ułatwi to poruszanie się po mieście i zwiedzanie ciekawych obiektów. A co zwiedzać? Możliwości jest bardzo dużo. Rozpocznij może od śniadania w samym centrum – Sukiennice, których architektura zachwyca ludzi zza granicy. Następnie wybierz się na Wawel, jednak na oglądanie tej okolicy musisz przeznaczyć minimum cały dzień! Choć na mapie wydaje się mały to zakątki, alejki czy wydarzenia historyczne, które miały tam miejsce, zatrzymają Cię na znacznie dłużej niż godzinę spaceru. Czujesz się przekonany do wyjazdu?

Share: