Ciekawe

Do czego założyć buty trekkingowe?

W szafie warto mieć różnego rodzaju obuwie, które sprawdzi się w różnych sytuacjach. Niekiedy zależy nam przede wszystkim na tym, żeby wyglądać elegancko, i wówczas najlepszym rozwiązaniem jest dla nas założenie czółenek na obcasie, lub innego obuwia, które ma za zadanie przede wszystkim podkreślić nasze nogi. Niekiedy jednak potrzebujemy butów wygodnych.

Buty trekkingowe – do czego je założyć?

Kiedy decydujemy się na buty trekkingowe damskie, powinniśmy przemyśleć z czym chcemy je nosić. Przed zakupem tego rodzaju obuwia warto jest przemyśleć jakie stylizacje wybieramy najczęściej. Pomoże nam to kupić buty jak najbardziej uniwersalne. Znacznie bardziej komfortowym wyjściem jest kupno butów, które będą pasowały do większości naszych stylizacji, niż odwrotnie.

Bardzo duże znaczenie ma tu kolor obuwia. Obecnie buty trekkingowe dla kobiet produkowane są w wielu kolorach, jednak należy zadać sobie sprawę, czy reszta naszej garderoby będzie kolorystycznie kompatybilna z wybieranym przez nas obuwiem. Jeżeli w naszej szafie przeważają stroje o wszystkich kolorach tęczy, możemy swobodnie zaryzykować kupno butów trekkingowych w kolorze błękitnym, czy pomarańczowym. Jednak w przypadku, kiedy preferujemy raczej stonowane kolory nie jest to najlepszy pomysł. Zakup obuwia w krzykliwym kolorze może skończyć się po prostu tym, ze nigdy go nie założymy i pozostanie ono jedynie ozdobą naszej szafy.

Stwórzmy własne stylizacje

Kiedy już odpowiednio dobrałyśmy kolorystykę butów trekkingowych zastanówmy się do czego można je dopasować. Najbardziej intuicyjnym rozwiązaniem wydaje się dopasowanie tego rodzaju obuwia do tradycyjnych dżinsów, choć idealnie sprawdzą się one ze sztruksami, czy innego rodzajami spodni. Buty trekkingowe dobrze będą komponowały się z legginsami.

Bardzo często stosowane są także stylizacje mniej oczywiste. Dość powszechne jest łączenie butów trekingowych damskich z sukienkami, czy ze spódnicami. Taka kompozycja, choć z pozoru kontrastowa, często okazuje się bardzo udana. Ciężkie buty trekkingowe damskie podkreślają lekkość całego stroju, co tworzy bardzo ciekawy efekt.

Dobierzmy stylizację do sylwetki

Zanim zdecydujemy się na określoną stylizację, zastanówmy się, czy będzie ona dobrze wyglądała w przypadku naszej sylwetki. Istnieją różne typy sylwetek i wszystkie posiadają swoje preferencje. Dla kobiet, które są posiadaczkami długich i szczupłych nóg założenie ciężkich butów trekkingowych damskich do spódnicy sięgającej do kolan nie będzie problemem. Proporcje sylwetki nie zostaną w takiej sytuacji zaburzone. Inaczej sytuacja będzie wyglądała w przypadku osoby która na krótsze i tęższe nogi. Wówczas warto byłoby skrócić długość spódnicy, lub też w ogóle z niej zrezygnować, na rzecz na przykład spodni.

Jeżeli nie jesteśmy w stanie samodzielnie dobrać stylizacji, która w naszym przypadku będzie wyglądała korzystnie, możemy zdecydować się na skorzystanie z usług profesjonalnego stylisty. Pokaże nam on w jaki sposób można skorygować słabe punkty naszej sylwetki, a uwypuklić jej atuty.

Share:
http://lfs-driver.pl/ Jak najlepiej przeżyć życie Hejt na serwery prywatne apartamenty w Szczawnicy torby papierowe z nadrukiem