Dom i Wnętrze

Dom drewniany całoroczny – dlaczego opłaca się bardziej niż dom murowany?

Domy drewniane są coraz chętniej wybierane przez polskich inwestorów prywatnych – wszystko z powodu ich znacznie niższych cen oraz wspaniałego wyglądu i parametrów. Gdzie warto kupić taki dom? Czy jego budowa zajmie wiele czasu? Jakie innowacje przygotowali dla nas producenci?

Dom drewniany i jego koszty

W przypadku domów drewnianych tym, co najbardziej rzuca się w oczy, to jego cena. Szacuje się, że domy w stylu kanadyjskim są o 30-35% tańsze niż w przypadku domów murowanych o tej samej powierzchni. Niższa cena wynika przede wszystkim z faktu wykorzystywania innych materiałów budowlanych. Zastosowanie drewna jako głównego materiału budulcowego sprawia, że koszty można obniżyć znacznie. Drugą istotną różnicą (w porównaniu do budownictwa murowanego) jest to, że jedynym elementem murowanym domu drewnianego są jego fundamenty. Ich wylanie i oczekiwanie na wyschnięcie zajmuje kilka dni, co znacząco skraca czas budowy całego budynku. Ściany domu dostarczane są jako gotowy element – ich wnętrze wypełniają różnorodne materiały ociepleniowe, przez co możemy być pewni odpowiedniej termoizolacji. Wybór materiałów zależy od nas: producenci zapewnią nam ich szeroki wybór. Możemy je łączyć zgodnie z zasadami budowlanymi. Jeśli nie znamy się na ich właściwościach warto zapytać fachowca o konkretne parametry oferowanych produktów.

Jak długo trwa budowa domu?

Tanie domy z drewna całoroczne to prawdziwa oszczędność pieniędzy… i czasu! Okres budowy takiego domu jest zaskakująco krótki. W przypadku zamówienia domu w stanie surowym czas oczekiwania wyniesie 2-4 miesiące. Zamawiając dom w stanie „pod klucz” poczekam 5-7 miesięcy. W tym czasie zostaną wylane fundamenty, postawione ściany, położony dach. Wnętrze zostanie wykończone w taki sposób, w jaki ustalono wcześniej z wykonawcą.

Share:
http://parasoledoogrodu.pl/stworz-wymarzone-miejsce-wypoczynkowe-w-ogrodzie/ tekst http://jokris.pl/nauka-jeszcze-nigdy-nie-byla-tak-latwa/ torby papierowe z nadrukiem apartamenty w Szczawnicy