Ciekawe

Dom inteligentny – jak stworzyć go w swoim mieszkaniu?

Instalacje związane z domami inteligentnymi są dostępne na polskim rynku od wielu lat. Początkowo dotyczyły one systemów przewodowych, które można było wykorzystać wtedy, kiedy dom czy mieszkanie było budowane. Kable umieszczało się w ścianach, a decyzja o zastosowaniu instalacji po oddaniu mieszkania nowym właścicielom wiązała się z kuciem ścian. Obecnie technologia poszła znacznie w przód, przez co możemy korzystać z systemów bezprzewodowych!

Współcześnie dom inteligentny to dom (lub mieszkanie!) zarządzane przy pomocy czujników. Odpowiadają one za pracę świateł, termostatu, pieca, klimatyzacji i wielu innych urządzeń w mieszkaniu. Zarządzanie nimi możliwe jest przy pomocy dedykowanej aplikacji, telefonu komórkowego i internetu. Urządzenie takie pozwala na zarządzaniem konkretnymi parametrami również będąc… poza domem! Dzięki czujnikom możemy regulować temperaturę w mieszkaniu, tworzyć sceny świetlne, zaprogramować działanie ekspresu do kawy, aby codziennie rano czekała na nas aromatyczne latte… Możliwości jest wiele!

Gdzie kupować?

W Polsce znajdziemy wiele firm specjalizujących się w tworzeniu instalacji domów inteligentnych, bez wątpienia jednak warto zapoznać się z ofertą marki Ferguson. Na stronie www.ferguson-digital.eu znajdziemy przykładowe instalacje i wszelkie niezbędne informacje.

Share:
http://datasolutions.com.pl/jak-sie-pozbyc-cellulitu/ http://robimytolepiej.pl/walka-o-idealna-linie-postaw-na-pewne-metody/ http://mundopediu.com