Ciekawe

Dresówka pętelkowa – szerokie zastosowanie materiału

Wiele osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z szyciem zastanawia się, czy tańsze jest kupowanie odzieży gotowej czy samodzielne jej wykonywanie. Odpowiedź nie jest jednoznaczna. Zdarza się, że odzież w sklepie jest tańsza, jeśli trafimy akurat na wyprzedaż lub jeśli jest bardzo słabej jakości. Nie każdy jednak ma czas polować na wyprzedaże lub denerwować się, że praktycznie nowa bluzka po jednym praniu wygląda bardzo źle.

 

Materiał dresowy

Kiedy sami wybieramy materiał i znamy jego najlepsze zastosowanie, może się okazać, że uszyta przez nas rzecz zostanie z nami na wiele lat. Wiele ubrań, które można kupić w sklepach są wykonane z materiałów słabej jakości, są one produkowane na masową skalę. Kiedy sami wybieramy materiał, możemy stworzyć produkt unikalny i istnieje małe prawdopodobieństwo, że ktoś będzie miał identyczną rzecz. Warto wiedzieć, które tkaniny i dzianiny dobrze się nadaję do szycia określonego typu odzieży.

 

Bardzo popularną dzianiną w ostatnich sezonach jest dresówka pętelka, możemy uszyć z niej bluzki, tuniki, topy, bluzy, getry dla siebie lub dzieci, czy grubsze sukienki. Możliwości działania przy tej dresówce jest naprawdę sporo. Co prawda musimy poświęcić trochę czasu na uszycie odzieży, ale zazwyczaj towarzyszy temu realizowanie swojej pasji oraz duże poczucie satysfakcji, ponieważ finalnie mamy w szafie autorski produkt, dobrej jakości. Tworzenie własnych stylizacji daje mnóstwo zadowolenia i jest świetnym sposobem na wyrażenie siebie bez obawy o duże koszty.

 

Zalety dresówki:

  • Jest miękka, przyjazna dla ciała, daje duże poczucie komfortu;
  • Uniwersalna, jeśli chodzi o szycie ubrań, które mają być wygodne;
  • Prawie w ogóle się nie gniecie.

 

 

Na prezent

 

Uszycie komina i czapki nie jest skomplikowane, dla nieco wtajemniczonych, a stanowi piękny prezent dla kogoś bliskiego. Obdarowany na pewno poczuje się wyjątkowo, ponieważ samodzielnie wykonane prezenty bardziej doceniamy.

 

Dobrze jest pamiętać, aby obliczyć ile materiału będziemy potrzebować, bo może się okazać frustrujące jeśli okaże się, że mamy za mało.

Share: