Biznes

ERP – czas na zmiany w przedsiębiorstwie

Wprowadzenie systemów typu ERP w przedsiębiorstwie to proces złożony i długotrwały.

Zmiany w procesach pracy

Zakres ERP zazwyczaj zakłada znaczące zmiany w procesach pracy personelu
i praktyk w przedsiębiorstwie. Generalnie istnieją trzy rodzaje usług dostępnych w celu wdrożenia takich zmian, mianowicie konsultingowa, dostosowania i wsparcia. Czas wdrożenia zależy od wielkości firmy, ilości modułów, dostosowywania, zakresu zmian procesowych, a także gotowości do podjęcia odpowiedzialności za projekt. Modułowe systemy ERP mogą być realizowane w kilku etapach.

Ile trwa wprowadzenie systemu ERP w przedsiębiorstwie?

Typowy projekt dla dużego przedsiębiorstwa trwa około 14 miesięcy i wymaga około 150 konsultantów. Małe projekty także mogą wymagać paru miesięcy. Jednakże w przypadku wdrożeń
w przedsiębiorstwach międzynarodowych i innych dużych przedsięwzięciach może to trwać wiele lat. Dodatkowo dostosowanie system ERP do przedsiębiorstwa może znacznie wydłużyć czas realizacji.

Rozwój systemów typu ERP, czyli ERP II

Rozwój systemów spowodował, że pojawiło się określenie ERP 2, który zawiera pewne funkcje, które mają za zadanie ułatwienie w zarządzaniu przedsiębiorstwem pod kątem zagadnień zewnętrznych, tzw. otoczenia biznesowego. ERP II jest rozszerzone o następujące elementy:

  • zarządzanie łańcuchem dostaw (SCM),
  • zaawansowane planowanie dostaw materiałowych (APS),
  • zaawansowane zarządzanie magazynami (WMS),
  • kontakt z klientem (CRM),
  • Business Inteligence (BI),
  • e-commerce (B2B, B2C).

Przeczytaj też: Comarch ERP Optima

Share:
http://mebleogrodowe-24.pl/stworz-atrakcyjny-i-piekny-ogrod/ https://vinnvinn.org/meble-tarasowe-wybieramy-komplet-technorattanowy/ birchclothing.com