Dom i Wnętrze

Estetyczne i funkcjonale szklane drzwi

W sklepach dostępny jest ogromny wybór drzwi wewnętrznych wykonanych z różnych materiałów. Interesującą alternatywą, która cieszy się coraz większą popularnością, są drzwi zrobione w całości ze szkła. Jakie są najważniejsze cechy takich drzwi i czy warto je wybrać?

Ozdoba wnętrza

Trudno znaleźć rozwiązanie, które byłoby bardziej atrakcyjne pod względem wyglądu niż drzwi szklane. Wykorzystanie takiego materiału daje ogromne możliwości użycia różnych wzorów, kolorów i faktur. W zależności od konkretnej aranżacji oraz indywidualnych upodobań można wybrać drzwi z przejrzystego szkła, a także z matowego lub kolorowego materiału.

Jednocześnie szkło bardzo dobrze komponuje się z innymi materiałami, w tym drewnem, które również staje się coraz bardziej popularne. Takie połączenia są bardzo uniwersalne – doskonale sprawdzają się w tradycyjnych i w nowoczesnych wnętrzach.

Więcej światła

Z punktu widzenia funkcjonalności największa zaleta drzwi szklanych to fakt, że doskonale przepuszczają światło. W wielu domach oraz mieszkaniach można znaleźć pomieszczenia, które cierpią z powodu braku lub niewielkiej ilości naturalnego światła. Dotyczy to między innymi korytarzy, garderoby, czy przedpokoju, a także wszystkich pomieszczeń, które mają niewielkie okna wychodzące na stronę północną. W takich wnętrzach często istnieje konieczność używania sztucznego oświetlenia także w ciągu dnia. Szklane drzwi to proste rozwiązanie tego problemu, które sprawi, że wnętrze domu lub mieszkania stanie się bardziej funkcjonalne.

Odporne na wilgotność

Drzwi szklane to rozwiązanie coraz częściej wybierane do łazienek. Wynika to z chęci doświetlenia wnętrza łazienki, ale także z faktu, że szkło bardzo dobrze znosi działanie wilgoci, czego nie można powiedzieć na przykład o bardziej tradycyjny materiale, jakim jest drewno.

Czy są bezpieczne?

Wiele osób przed wyborem drzwi szklanych zastanawia się, czy będą one bezpieczne. Warto jednak pamiętać, że do produkcji elementów wykończenia wnętrza używa się wyłącznie szkła bezpiecznego. W przypadku drzwi jest to często szkło hartowane, które charakteryzuje się bardzo wysoką odpornością na uszkodzenia mechaniczne, a także na duże zmiany temperatur. Jednocześnie jeśli dojdzie do rozbicia tafli wykonanej z takiego szkła, rozpada się ona na fragmenty, które są pozbawione ostrych krawędzie i w związku z tym nie stanowią zagrożenia. Dlatego takie drzwi będą bardzo bezpiecznym rozwiązaniem w każdym domu lub mieszkaniu, także tam gdzie przebywają małe dzieci.

Share: