Dom i Wnętrze

Fotele biurowe – o czym należy pamiętać?

Fotele biurowe - o czym należy pamiętać?

Każdy, kto pracuje dużo przy biurku wie jak istotną kwestią jest wygoda podczas pracy. Możliwa jest ona tylko wtedy, kiedy ma się dobry fotel obrotowy, który dodatkowo dostosowany jest czy to do biurka, czy też do monitora i klawiatury komputera. Dlatego też, rozporządzenie określa szczegółowe wytyczne odnośnie tego, jakie fotele obrotowe powinny znajdować się w profesjonalnych biurach.

Zmienna wysokość i nachylenie

Tym co jest najważniejsze w fotelach obrotowych i wspomina o tym również rozporządzenie, jest możliwość regulowania jego wysokości, ale także, co zdecydowanie nie mniej ważne, nachylenia fotela. Rzecz w tym, aby można było odpowiednio dopasować wysokość fotela do położenia monitora i klawiatury, jak i w ogóle do wysokości stołu. Nie bez znaczenia jest również to, ile wzrostu ma użytkownik fotela.

Jeśli zaś chodzi o nachylenie, ma istnieć możliwość jego zmiany, tak ażeby można było odchylić oparcie o 30 stopni. Oczywiście, możliwe odchylenie może być większe, jednak 30 stopni to absolutne minimum. Ważne jest także, aby można je było skrzywić w przeciwną stronę, to znaczy nachylić do przodu.

Prostota mechanizmów

Ponadto, w rozporządzeniu jasno jest napisane, że obsługa fotela powinna być łatwa. Fotele biurowe powinny mieć mechanizmy regulacji wysokości i nachylenia, które są bardzo proste w obsłudze. Co więcej, wszystkie fotele biurowe powinny je mieć umocowane w łatwo dostępnych miejscach. Rzecz w tym, aby można było swobodnie manipulować czy to wysokością czy nachyleniem fotela bez konieczności wstawania.

Share:
https://forum.estradaistudio.pl/ skup aut Warszawa Z przyrodą za pan brat stomatolog Kraków Nowa Huta apartamenty w Szczawnicy