Biznes

Gabinet lekarski przyjazny dla pacjentów – jak go urządzić?

Gabinet lekarski powinien być nie tylko funkcjonalny i łatwy do utrzymania w czystości. Powinien być także miejscem, w którym pacjenci czują się dobrze i komfortowo. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę i czego unikać w trakcie urządzania gabinetu.

Uważaj na zimne barwy

Zimne kolory są eleganckie i sprawiają, że wnętrze wydaje się sterylne, co w gabinecie lekarskim nie jest bez znaczenia, ale warto zaznaczyć, że jeśli przesadzisz z chłodnymi odcieniami, pomieszczenie może stać się nieprzyjemne. Wybierając wyposażenie gabinetów medycznych, nie bój się przyjaznych i słonecznych barw, a już zwłaszcza jeśli w swoim gabinecie przyjmować będziesz najmłodszych pacjentów.

Nie zapomnij o oświetleniu

Zimne jarzeniówki o nienaturalnej barwie nigdy nie są dobrym pomysłem. Stawiaj na oświetlenie o barwie zbliżonej do naturalnej – doda ono przytulności wnętrzu.

Nie bagatelizuj poczekalni

Długie oczekiwanie na wizytę nie jest sytuacją wskazaną, ale wszyscy wiemy, że wypadki chodzą po ludziach i nawet najlepiej zorganizowany grafik potrafi rozejść się w szwach w kilka chwil. Właśnie dlatego musisz zadbać o to, by twoi pacjenci jak najmniej odczuli oczekiwanie na wizytę. Kanapy i krzesła muszą być wygodne, a w zasięgu ręki powinny znajdować się gazety i magazyny. Nie bez znaczenia są także dodatki – nawet kilka poduszek potrafi sprawić, że wnętrze poczekalni wyda się przyjaźniejsze.

Share:
http://mebledosypialni.info.pl/jak-zaprojektowac-wygodna-sypialnie/ toqot.pl bankujec.pl