Dom i Wnętrze

Gdzie umieścić wieszak na rowery?

Istnieje pewien często powtarzany argument, którego używają osoby niejeżdżące na rowerze. Ten argument brzmi „nie mam gdzie trzymać sprzętu”. Powodem bywa najczęściej niewielkie mieszkanie, brak rowerowni, piwnicy lub innej specjalnie przeznaczonej na jednoślady przestrzeni. Jak sobie z tym poradzić?

Rozwiązania dla niedzielnych rowerzystów

Osoby, które rower odkurzają tylko na niedzielne przejażdżki mogą z powodzeniem pobawić się w fantazyjne rozwiązania. Za pomocą wieszaka na rowery można zmienić sprzęt nawet w niebanalną dekorację ściany – po prostu powiesić go w pokoju jak obraz, niezbyt wysoko, a ścianę zabezpieczyć zmywalną farbą lub tapetą.

W nowoczesnych mieszkaniach rower wiszący koło kanapy w salonie nie świadczy wcale o braku gustu, przeciwnie – jeśli wieszak jest dobrze dobrany, jednoślad zawieszony stabilnie pod ciekawym kątem zyskuje designerski urok. Przy wszystkich plusach tego rozwiązania, trudno niestety stwierdzić, by wieszak na rowery w nietypowym miejscu był dobrym rozwiązaniem dla osób jeżdżących rowerem każdego dnia.

Gdy rower przydaje się codziennie

Najbardziej dogodne warunki do przechowywania roweru będącego codziennym środkiem transportu stwarza naturalnie duży dom lub mieszkanie, z przestronnym przedpokojem. W takim miejscy nawet zamontowania stojaka nie jest problemem, a wieszak na rowery mieści się wręcz wzorcowo, nie dając w ogóle odczuć swojej obecności poprzez zabranie deficytowego miejsca. Jednak gdy mieszkanie jest małe, maniacy jednośladów muszą jakoś sobie poradzić.

Świetnie, gdy mieszkanie ma balkon. Nawet na niewielkim balkonie można trzymać rowery, choć podczas mrozów i ulewy warto zabezpieczyć je dodatkowo przed zniszczeniem i zamoknięciem. Jednak trzymanie rowerów na balkonie jest lepszą opcją, niż przechowywanie ich na korytarzu lub w zagrożonej kradzieżą,m niezamykającej się rowerowni.

Zawsze wystarczy miejsca

Podstawowym błędem jest poddawanie się na wstępie i przekonanie o tym, że w małym mieszkaniu po prostu nie da się trzymać roweru. Zamiast tłumaczyć tym brak aktywności i niespełnianie swoich marzeń, lepiej dokładnie obejrzeć przestrzeń i znaleźć kawałek na wieszak na rowery.

Inspirację mogą stanowić zamieszczone w internecie i katalogach zdjęcia, a także nowoczesne, małe mieszkania urządzone w sposób umożliwiający skompresowanie posiadanych przedmiotów w schowkach i skrytkach. Nawet bardzo aktywny rowerzysta znajdzie kawałek miejsca na zamontowanie wieszaka na rowery tak, by stale mieć do niego wygodny dostęp.

Tekst przygotowany we współpracy z Calus-P

Share:
assm2012.pl zestawy mebli na taras Meble zewnętrzne