Turystyka

Hotel SPA – aktywny wypoczynek kontra strefa relaksu

Osoby wybierające wypoczynek w hotelach SPA zwykle mają dosyć konkretne oczekiwania względem takiego obiektu. Oczywiście taki hotel wybierany jest przede wszystkim ze względu na ofertę noclegową, ale dodatkowe atrakcje w postaci basenów, łaźni czy zabiegów kosmetycznych mogą mieć również duży wpływ na wybór hotelu. Coraz częściej hotel SPA jest dostępny w wielu dużych miastach, oferując kompleksowość wypoczynku z możliwością dodatkowego zorganizowania własnego czasu.

Oferta dla aktywnych


W wielu hotelach SPA można skorzystać z tradycyjnego basenu, ale również z basenu, w którym wbudowane są systemy do jacuzzi i specjalnych hydromasaży. W niektórych z nich mogą być również zamontowane systemy biczy wodny, które także zapewniają relaks przy niewielkich nakładach sił. Strefa aktywnego wypoczynku w hotelu SPA może także obejmować łaźnie oraz sauny. Najczęściej wykorzystuje się sauny fińskie i parowe, przy czym korzystanie z nich nie jest zalecane osobom z chorobami układu krążenia oraz z chorobami układu oddechowego. Z kolei łaźnie są także dostępne w kilku wersjach, przy czym najpopularniejsze są łaźnie solankowe i parowe. Często hotel SPA organizuje takie strefy w wydzielonej części, umożliwiając gościom połączenie aktywnego wypoczynku z relaksem w pobliskim barze. Strefę aktywną może uzupełniać hotelowa siłownia, w której można skorzystać z dostępnego w hotelu sprzętu oraz porad zatrudnionych trenerów.

Oferta dla osób poszukujących relaksu


Tradycyjnie rozumiana oferta hotelu SPA kojarzona jest zazwyczaj z ofertą masaży i zabiegów, wykonywanych jako zabiegi na twarz lub na ciało. W tej ofercie najważniejsze stają się różnego rodzaju masaże, które są wykonywane zarówno jako masaże manualne, jak i relaksujące masaże z wykorzystaniem gorących kamieni, bańki chińskiej czy specjalnych kompozycji olejków i naturalnych składników. Oprócz masaży można także zdecydować się na któryś z zabiegów na ciało, przy czym do wyboru są zabiegi nawilżające, lifitingująco – ujędrniające czy odchudzające. Część z nich może być oparta na działaniu naturalnych składników i specjalnych maseczek, natomiast coraz popularniejsze są zabiegi, które wykonuje się przy użyciu specjalnych przyrządów. Hotel spa – starydziwnow.pl umożliwia także skorzystanie z zabiegów na twarz, które łączą w sobie skuteczność nawilżających maseczek oraz zabiegów relaksujących.

Wybierając hotel SPA warto brać pod uwagę swoje oczekiwania. Może się bowiem okazać, że korzystanie z hotelowego basenu i strefy aktywnej w zupełności wystarcza. Z kolei oferta zabiegów może być mniej dostępna choćby z racji godzin, w których profesjonaliści oferują swoje usługi w hotelu.

Share:
http://my-place.pl/kask-jezdziecki-co-warto-wiedziec/ http://unspoken.pl/wybieramy-krzeselko-do-karmienia/ https://swissies.pl