Dom i Wnętrze

Inwestycja na lata – łóżka z litego drewna

Wybór odpowiedniego łóżka do sypialni dla wielu klientów sklepów meblowych jest problemem. Ilość ciekawych modeli sprawia, że podjęcie szybkiej decyzji jest praktycznie niemożliwe. Co oferują nam sklepy internetowe i stacjonarne? Jaki mebel okaże się strzałem w dziesiątkę?

Lite drewno czy płyty meblowe?

Łóżka tworzone są zazwyczaj z płyt meblowych lub litego drewna. Materiały te różnią się od siebie zasadniczo: ceną, odpornością na uszkodzenia, fakturą, masą. W przypadku płyt meblowych są one z pewnością lżejsze i tańsze, jednak osoby poszukujące wysokiej jakości mebli powinny mieć na uwadze, że są one bardziej podatne na uszkodzenia. Kupując ramę łóżkową z drewna litego inwestujemy w przyszłość. Lite drewno jest materiałem odpornym na uszkodzenia, zarysowania, wnikanie brudu. Pozyskiwane jest z takich gatunków jak sosna, dąb, buk. Drewno jest starannie selekcjonowane, aby uniknąć bal ze skazami, sękami. Kolejno przewożone jest do magazynów, gdzie jest suszone przez okres kilku tygodni. Łóżka z litego drewna nierzadko są dodatkowo uzupełniane o wewnętrzne komory, półautomatyczne stelaże, zagłówki z ozdobnymi tapicerkami.

Nie tylko łóżko!

Decydując się na mebel z litego drewna u konkretnego producenta możemy również wybrać szafę czy szafki nocne z tego samego materiału. Taką możliwość daje nam sklep visby.pl. To z pewnością wygodna opcja dla osób, które pragną szybko i elegancko wyposażyć sypialnię.

Share: