Dom i Wnętrze

Izolacja cieplna w pomieszczeniach – na co zwracać uwagę?

Okres jesienny to idealna pora na to, aby z bliska przyjrzeć się problemem związanym z utrzymaniem optymalnej temperatury w pomieszczeniach domowych i biurowych. Wraz z nastaniem pierwszych chłodnych dni i pojawianiem się porannych przymrozków musimy być przygotowani na to, że aby utrzymać temperaturę w pomieszczeniach niezbędne mogą okazać się naprawy. Jakie elementy powinniśmy sprawdzić?

Przede wszystkim powinny zainteresować nas wszelkie wywietrzniki – w pomieszczeniach blisko kuchni powinny znajdować się one tuż nad sufitem, w łazienkach. Dzięki nim możliwa jest odpowiednia cyrkulacja powietrza, jak również możliwość odprowadzania ulatniających się gazów. W wielu przypadkach to jednak one są winne obniżenia temperatury w pomieszczeniach.

Okna pod kontrolą

Oczywiście najczęściej winę za nieefektywne ogrzewanie pomieszczenia ponoszą nieszczelne okna. Zazwyczaj dotyczy to starego budownictwa czy tez stolarki okiennej wykonanej niestarannie, niechlujnie. W takich sytuacjach przez szpary w ramach okna wpada zimne powietrze. Oczywiście możliwe jest zatykanie luk kocami, jednak rozwiązanie to z pewnością nie będzie długoterminowe. Poza naprawami i uszczelnieniem okien pozostaje również ich wymiana.
Źródło: http://oknar-wroclaw.pl.

Tagsokna
Share:
http://artfolkgallery.org/jakie-meble-do-altany-kupic/ http://lacatedralstudios.org http://galoo.pl