Dom i Wnętrze

Jak dobrać właściwe prześcieradło?

W czasach gdy jesteśmy coraz bardziej zagonieni i zapracowani, najważniejszy jest odpowiedni wypoczynek, który umożliwi regenerację. Zdrowy sen ma bardzo duże znaczenie dla naszego samopoczucia i właściwego funkcjonowania.

Jak wybrać właściwe prześcieradło?

Obecnie na rynku można zakupić prześcieradła w różnych kolorach i rozmiarach, cieszą się one popularnością wśród klientów, którzy stawiają na wygodę i materiał najwyższej jakości. Zazwyczaj pojawia się pytanie: która tkanina będzie najlepsza. Wybór prześcieradeł dostępnych na rynku jest bardo duży, do najczęściej wybieranych należą modele wykonane z frotte, jersey, satyny lub bawełny.

Jakie prześcieradło na którą porę roku?

Prześcieradło wykonane z frotte będzie idealne na chłodne miesiące, ponieważ zapewni dodatkową izolację cieplną. Dodatkowo posiada niezwykłe zdolności chłonące, jest niezwykle trwałe, miłe w dotyku i zapewnia wysoki komfort snu.

Na cieplejsze miesiące bardziej odpowiednie będą prześcieradła bawełniane, które są wytrzymałe, przewiewne i posiadają duże zdolności absorpcyjne.

Z gumką czy bez

Najlepiej będzie wybrać prześcieradło z praktycznym mocowaniem w postaci gumki, która sprawi, że prześcieradło idealnie przylegało do powierzchni materaca. Dzięki temu twoja modna pościel będzie prezentowała się schludnie, co znacząco podniesie walory estetyczne.

Rozmiar prześcieradła

Zawsze wybieraj prześcieradło tego samego rozmiaru co materac, ponieważ za duże będzie się marszczyć, a za małego nie założymy.

Czytaj więcej na modnaposciel.pl

Share: