Ciekawe

Jak działa alkomat online?

Bardzo często sięgając po alkohol nie zastanawiamy się nad tym, ile czasu zajmie naszemu organizmowi strawienie go, dlatego później przez wiele godzin boimy się wsiąść za kierownicę pojazdu. Nic zatem dziwnego, że wiele osób na kameralnych imprezach w gronie znajomych nie pozwala sobie na spożycie nawet lampki wina czy kilku łyków piwa. To odpowiedzialne podejście, ale nie zmienia ono faktu, że przecież każdy z nas może czasem pozwolić sobie na odrobinę alkoholu — wystarczy bowiem dobrze znać swoje ciało, aby wiedzieć, przez jak długi czas będziemy nietrzeźwi. Pomocny w tym zadaniu może być wirtualny alkomat.

Alkomat internetowy

Wirtualny „balonik”, w odróżnieniu od tradycyjnego testera trzeźwości, nie jest narzędziem, które służy do precyzyjnego określenia wysokości promili znajdujących się w krwi po zbadaniu składu krwi czy wydychanego powietrza. Z tego powodu wiele osób nie wierzy w skuteczność jego działania.

Alkomat online, czyli nieskomplikowany program internetowy, powstał jednak po to, aby podawać przybliżone informacje na temat tego, jak długo nasze ciało będzie rozkładać spożytą przez nas dawkę alkoholu.

Zasady działania wirtualnego alkomatu

Alkomat internetowy opiera się na algorytmie, który składa się ze szczegółowych informacji mówiących o sposobie trawienia alkoholu przez człowieka. Proces ten zależy bowiem nie tylko od płci, ale także wieku, wzrostu oraz wagi. Dlatego wypełniając formularz na stronie alkomatu online, jako pierwsze podajemy właśnie podstawowe informacje o swoim ciele.

Kolejnym niezmiernie ważnym czynnikiem, który należy podać, korzystając z wirtualnego testera trzeźwości, jest ilość spożytego alkoholu oraz jego rodzaj. Bardzo często przy rodzajach trunków podane jest także pole ,,zawartość alkoholu”, ponieważ różne produkty mogą zawierać w sobie inne stężenia czystej substancji. Na proces trawienia alkoholu ma wpływ również to, czy piwo albo wino spożywaliśmy na pusty czy pełny żołądek, co w swoich szczegółowych obliczeniach uwzględnia alkomat online.

Wynik pracy wirtualnego balonika

Internetowe programy służące do opracowywania czasu trawienia alkoholu przez konkretny organizm bardzo często nie ograniczają się tylko do swojej podstawowej funkcji. W internecie bowiem można znaleźć niejeden wirtualny alkomat, który pokaże nam nie tylko czas rozkładu alkoholu, ale jego szczegółowy proces — dla przykładu w formie prostej tabelki może podać nam konkretne informacje na temat tego, na jakim poziomie będzie odbywać się proces trawienia w określonej godzinie.

Share: