Dom i Wnętrze

Jak kupować materac do łóżeczka?

Są rzeczy, na których nie można pod żadnym pozorem oszczędzać. Mowa tu o rzeczach, które mają wpływ na bezpieczeństwo i rozwój małego dziecka. Jedną z takich rzeczy jest materac do łóżeczka. Nie można podchodzić do tego budżetowo, uważając, iż dziecku nie zrobi to żadnej różnicy, na jakim materacu śpi – jest to najbardziej mylne i niebezpieczne myślenie.

Dlaczego materac do łóżeczka jest taki ważny?

Dziecko przez pierwsze miesiące swojego życia mus spać na płasko, bez żadnych poduszeczek lub innych rzeczy, które mogą mieć wpływ na nieprawidłowe, inne niż anatomiczne ułożenie ciała. W okresie intensywnego rozwoju układu kostnego wszelkie nieprawidłowości odbiją się w przyszłości, mogąc prowadzić nawet do niepełnosprawności. Warto więc wybrać taki materac do łóżeczka, który będzie dostatecznie twardy i pozwoli na zapewnienie odpowiedniego ułożenia.

Czy jeszcze są jakieś powody, dla których trzeba się przyłożyć, wybierając materac do łóżeczka?

Materac musi być dostatecznie twardy, by zapewniał dziecku stabilność. Za miękki materac może sprawić, iż dziecko będzie „pływało” w czasie leżenia, przez co może się niebezpiecznie obrócić, co może spowodować uszkodzenia stawów lub nawet uduszenie. Jeżeli mamy upatrzony materac do łóżeczka to warto zapoznać się z zasadami jego użytkowania, zwłaszcza w zakresie utrzymania czystości. Minimalizowanie ryzyka infekcji mającego źródło w zabrudzonej pościeli czy też materacyku powinno być przez każdego rodzica traktowane priorytetowo.

Share: