Technologia

Jak poradzić sobie z przerwami w dostawie prądu?

W niektórych miejscach naszego kraju, awarie sieci energetycznej mogą trwać nawet kilka godzin. W wielu domach są urządzenia, które wymagają stałego dostępu do prądu elektrycznego. Jak więc poradzić sobie z przerwami w dostawie prądu?

Krótkotrwały ratunek w postaci UPS

Na krótkie przerwy w dostawie prądu może wystarczyć UPS z odpowiednio dobraną baterią. Służy głównie do zabezpieczenia komputerów i innych sprzętów elektrycznych. UPS-y posiadają zwykle moc znamionową rzędu kilkuset kVA i są przeznaczone do krótkotrwałego użytkowania.

Jak radzić sobie z długotrwałymi przerwami w dostawie prądu?

Lepszym rozwiązaniem na dłuższe awarie sieci energetycznej będą agregaty prądotwórcze. Są bardziej hałaśliwe, ale mogą pracować zdecydowanie dłużej niż UPS. Dzięki pojemnemu zbiornikowi na paliwo mogą zapewniać prąd jednofazowy nawet na 12 godzin.

W zależności od modelu wytwarzają prąd jednofazowy, trójfazowy lub stały o napięciu 12 lub 24V.

Zwyczajne agregaty stanowią jedynie awaryjne źródło energii elektrycznej, a ich wyspecjalizowane modele o największej mocy są w stanie zapewnić ciągłe zasilanie w całym budynku. Montuje się je w szpitalach, lotniskach i innych instytucjach, które nie mogą poprawnie funkcjonować bez elektryczności.

 

 

Share:
http://www.aumentaty.com/community/user/sandrad2/ Wiara to nie tylko modlitwy noclegi augustów stomatolog Kraków Nowa Huta apartamenty w Szczawnicy