Zdrowie i Uroda

Jak przygotować się do depilacji laserowej

Przeprowadzone badania pokazują, że kobieta poświęca na depilację średnio 71 dni w ciągu swojego życia. To czas, który można przeznaczyć na wiele innych przyjemności.

Depilacja laserowa

Największą zaletą depilacji laserowej jest oszczędność czasu. W zależności od wielkości miejsca depilacji zabieg trwa od kilkunastu do kilkudziesięciu minut. Należy powtórzyć go 2, 3 razy i znika konieczność golenia co 2, 3 dni.

Stosowany podczas zabiegu laser wysyła wiązkę światła, która przechwytywana jest przez melaninę (barwnik w mieszku włosowym) i zamieniana na energię cieplną, która niszczy cebulkę włosa. Z uwagi na fakt, że włosy rosną w różnym okresie, zabieg powinien być powtórzony po 4 tygodniach.

Depilacja laserowa jest zabiegiem wykonywanym w gabinetach medycyny estetycznej lub profesjonalnych gabinetach kosmetycznych. Skuteczność zabiegu w dużej mierze zależy od właściwego przygotowania się do zabiegu. Szczegółowe zalecenia znajdziemy na stronie gabinetu np. www. depilacja Gdańsk.pl lub zostaniemy o nich poinformowani podczas rejestracji na zabieg.

Najczęstsze zalecenia dotyczą odpowiedniego przygotowania skóry bezpośrednio przed zabiegiem, a także kilka tygodni wcześniej.
Już 6 tygodni przed zabiegiem należy zaprzestać opalania się zarówno na słońcu jak i w solarium. W tym też czasie należy zaprzestać depilacji innym sposobami, włoski można jedynie golić.

4 tygodnie wcześniej należy zaprzestać stosowania maści i kremów z witaminą A, a 2 tygodnie przed zabiegiem wszystkich leków i środków fototoksycznych. Tydzień wcześniej kończymy zażywanie antybiotyków.
Bezpośrednio przed zabiegiem golimy miejsce depilacji zostawiając niewielkie miejsce do wykonania próby depilacyjnej. Na miejsca depilowane nie należy w tym dniu stosować żadnych kosmetyków. Skóra musi być czysta i sucha.

Jak dbać o cerę po depilacji

Depilacja laserowa jest zabiegiem bezpiecznym nie wywołującym podrażnień i uczuleń, ale cera po niej jest bardzo delikatna i wymaga szczególnego traktowania przez kilka dni.

infografika depilacja

Do mycia należy używać środków nie zawierających mydła i alkoholu. Osuszanie najlepiej wykonywać za pomocą papierowych ręczników przez ich przykładanie. Nie wolno skóry pocierać, gdyż może to prowadzić do podrażnień.

Przez 2 tygodnie po zabiegu nie wolno opalać się na słońcu i w solarium. Miejsca odsłonięte, narażone na działanie promieni słonecznych należy chronić kremami z bardzo wysokim filtrem UV, najlepiej powyżej 50.

Stosowanie się do zaleceń gabinetu jest bardzo ważne dla bezpiecznego wykonania depilacji za pomocą lasera i chroni przed ewentualnymi powikłaniami.

Artykuł powstał przy współpracy z redaktorami portalu http://medicinemag.pl/.

Share:
link tekst http://urbantraffic.pl ortodoncja katowice torby papierowe