Technologia

Jak uratować zmoczony telefon?

Pewnie nie jednej osobie zdarzyło się, że telefon wpadł im do wody, lub coś na niego wylały. Jeśli w razie takiego wypadku działamy wystarczająco szybko, jest szansa, że uda nam się uratować urządzenie.

Jak postępować w razie zmoczenia telefonu?

Obudowa telefonu jest dosyć szczelna, jednak woda może wniknąć do środka bardzo szybko. Jak najszybciej wyjmij z niego baterię, unikniesz w ten sposób poważniejszych uszkodzeń. Urządzenie jest narażone na największe zniszczenia, kiedy posiada w sobie źródło energii i jest mokre. Następnie wyciągnij kartę SIM, a po wytarciu połóż w jakieś suche miejsce.

Do wysuszenia urządzenia nie używaj suszarki, ponieważ może to spowodować większe uszkodzenia. Zamiast tego użyj odkurzacza, aby odessać resztki wody z telefonu.

Następnie włóż urządzenie do pojemnika wraz z substancją o zdolnościach higroskopijnych. Idealnym rozwiązaniem będą pochłaniacze wilgoci, które pochłoną jej nadmiar.

Na następny dzień upewnij się, że telefon jest suchy i czysty, a następnie przetestuj czy działa. Prawdopodobnie będziesz musiał wymienić baterię na nową. Jeśli chcesz sprawdzić czy telefon uległ poważnemu uszkodzeniu, wyjmij baterie i sprawdź biały obszar za nią. Jeżeli jest on czerwony lub różowy, wtedy twój telefon uległ poważnemu uszkodzeniu.

W większości przypadków jeśli wyczyścisz i osuszysz urządzenie wystarczająco szybko, wtedy powinieneś go naprawić, ale jeśli zostanie chociaż kropla, telefon zostanie zniszczony przez korozję.

Czytaj więcej na pochlaniaczewilgoci.pl

Share: