Ciekawe

Jak wybrać talię kart tarota?

Najczęstszym problemem jest wybór odpowiednich kart dla siebie. Na rynku istnieje bowiem bardzo dużo rozmaitych talii. Jak zatem odnaleźć tą najwłaściwszą?

Zwróć uwagę na Małe Arkana

Każda talia dzieli się na Małe i Wielkie Arkana. W niektórych z nich obrazki zostały umieszczone wyłącznie na Wielkich Arkanach. Osoba początkująca może się łatwo zniechęcić jeśli na Małych Arkanach znajdzie same miecze, pałki, kielichy czy monety. Jeśli dopiero zaczynacie, wtedy możecie mieć problem z interpretacją znaczenia takich kart, dlatego zwracajcie uwagę na to czy na Małych Arkanach również znajdują się obrazy, które ułatwią nam ich odczytanie.

Jakość kart

Zwróć uwagę na jakość i rozmiar kart. Za cienkie karty będą się łamać i wyginać, a przez swoją miękkość szybko ulegną zniszczeniu. Rozmiar kart również ma znaczenie. Te o małym rozmiarze będą wystarczające jeśli chcemy je nosić ze sobą w torebce, jednak nie wyglądają tak dobrze jak większe egzemplarze. Natomiast największe talie mogą być problematyczne podczas tasowania. Na początek najlepszym wyborem będzie Tarot średnich rozmiarów. Sprawdź czy karty nie posiadają ostrych krawędzi, które mogłyby przeciąć skórę podczas tasowania czy rozkładania.

Jeśli wybierałaś karty idealne, które do ciebie przemawiają, wtedy postaw tarota.

Czytaj więcej w tekście: Wróżby z kart tarota.

Share: