Ciekawe

Jak wysyłać tanio za granicę?

W branży przesyłek kurierskich bardzo dynamicznie wprowadza się nowe usługi i ciekawe technologie. Na ten trend mają wpływ przede wszystkim przyzwyczajenia klientów, którzy coraz więcej przesyłek wysyłają za granicę, rozwój rynku e-commerce a także wzrost wymiany gospodarczej między krajami europejskimi. Firmy kurierskie dość sprawnie za tymi trendami podążają, dostosowując ofertę do oczekiwań klientów i zmieniającego się rynku. Dzięki temu coraz częściej korzystamy z opcji ułatwiających kontakt, śledzenia przesyłki czy też odbioru w punkcie, a to szczególnie dla sklepów internetowych podstawa działalności w sieci.

Jak wysyłać paczki za granicę?

Zarówno paczki do krajów europejskich, jak i te nadawane do odbiorców na całym świecie podlegają różnego rodzaju kontroli. Przede wszystkim trzeba pamiętać, że jest cały szereg przedmiotów, które w przesyłce kurierskiej za granicę nie mogą się znaleźć. Lista towarów zabronionych powstaje w oparciu o międzynarodowe przepisy, wytyczne kurierów oraz nawet sankcje wprowadzone w konkretnych krajach. Takie restrykcje ograniczają przede wszystkim transport towarów niebezpiecznych oraz nielegalnych. Poza tym należy szczególną uwagę zwrócić na przygotowanie paczki zagranicznej. To od odpowiedniego zapakowania będzie w dużej mierze zależeć, w jakim stanie dotrze ona do odbiorcy. Poza kartonem dostosowanym do wagi i wielkości towaru warto zadbać o wypełniacze i zabezpieczenia delikatnych rzeczy.

Jak zamówić kuriera za granicę?

Czas, w jakim przesyłka zagraniczna dotrze do odbiorcy, jest uzależniony przede wszystkim od odległości, jaką musi pokonać oraz wybranego transportu. Poza tym paczki wysyłane poza Unię Europejską przechodzą również kontrolę celną, a to wydłuża całą procedurę. Przewidywany czas doręczenia oraz cenę usługi poznamy po wypełnieniu intuicyjnego formularza na stronie internetowej. Tam wpisujemy podstawowe parametry paczki oraz dane adresowe oraz możemy wybrać opcje dodatkowe z całego katalogu możliwości. To również miejsce, w którym określamy, czy przesyłka jest standardowa. Z przedstawionych ofert kurierów zagranicznych wystarczy wybrać tę opcję, która nas najbardziej interesuje, zapłacić za usługę oraz wydrukować list przewozowy i czekać na przyjazd kuriera na przykład z FlyPak.pl. On odbierze przesyłkę i zawiezie ją pod wskazany adres.

 

Share:
skup aut Warszawa ukochane zwierzę Imie dla kota? leczenie kanałowe pod mikroskopem kraków apartamenty w Szczawnicy