Ciekawe

Jak zabezpieczyć się przed szpiegowaniem i wykryć ukryte podsłuchy?

Jak zabezpieczyć się przed szpiegowaniem i wykryć ukryte podsłuchy?

Prywatne rozmowy, podczas których pojawiają się wrażliwe informacje, spotkania biznesowe czy po prostu dyskretne dyskusje w dzisiejszych czasach mogą być podsłuchiwane poprzez przeróżne metody. Zarówno te mniej zaawansowane, jak i bardziej skomplikowane narażają nas na utratę prywatności. Jak zabezpieczyć się przed inwigilowaniem?

Lokalizacja ukrytych urządzeń

Sprzęty służące do inwigilacji z biegiem lat były udoskonalane i pomniejszane. Dzięki wszechobecnej miniaturyzacji i minimalizmowi ukrycie podsłuchów jest jeszcze prostsze. Mały i dyskretny podsłuch można zainstalować w wielu miejscach nieprzykuwających jakiejkolwiek uwagi. Podsłuchy ukryte w przedmiotach użytku codziennego, np. w listwie przepięciowej lub odświeżaczu powietrza, nie wzbudzą żadnych podejrzeń osób trzecich.

Jeśli podejrzewamy, że w naszym domu bądź biurze znajduje się podsłuch, a my padliśmy ofiarą inwigilacji, wykrywanie podsłuchów oraz wszystkich innych sprzętów szpiegujących, np. mikrokamer, można zlecić profesjonalnej firmie. Agencje detektywistyczne w całej Polsce oferują usługi wykrywania sprzętu szpiegującego w samochodach, biurach, firmach i prywatnych domach.

Podsłuch może kryć się wszędzie!

Szkodliwe podsłuchy w firmach mogą doprowadzić do wycieku niezwykle wrażliwych informacji wartych ogromne sumy pieniędzy. Konkurencja może posunąć się nawet do tak nieetycznych działań, dlatego warto mieć się na baczności i zwracać uwagę na wszystkie przejawy inwigilacji w naszym miejscu pracy.

W przypadku, gdy uważamy, że nasze rozmowy są podsłuchiwane, a tajne informacje mogą dostać się w niepowołane ręce, dobrym rozwiązaniem może się także okazać wykrywacz podsłuchu. W zależności od modelu wykrywacze mogą zlokalizować podsłuchy oparte na nadajnikach FM, telefonii GSM czy nawet na technologii WiFi oraz Bluetooth. Siła sygnału odbieranego przez dany wykrywacz podsłuchu wskazuje na bliskość emitującego go źródła. Im bliżej podsłuchu się znajdziemy, tym sygnał będzie mocniejszy.

Share: