Ciekawe

Jak znaleźć interesującą nieruchomość na rynku

Zakup mieszkania to poważna inwestycja, dlatego też warto się do niej dobrze przygotować. Oznacza to, że w pierwszej kolejności dobrze jest zebrać informacje o danym rynku, zanim podejmie się decyzje o zakupie mieszkania. Czy można szybko kupić dobry lokal?

Czynniki jakie mają wpływ na wybór mieszkania na sprzedaż

Mieszkań na rynku jest wiele, niezależnie od tego, czy weźmie się pod uwagę mieszkania na sprzedaż dostępne w Warszawie, czy w jakiejś innej lokalizacji. Na początek warto zastanowić się nad tym, jakie mieszkanie byłoby spełnieniem oczekiwań. Czy wystarczająca byłaby nieruchomość z dwoma pokojami, czy też taka, która miałaby trzy pokoje, ale byłaby zlokalizowana na parterze?

Z pewnością dużą rolę w takiej transakcji będą odgrywać środki pieniężne, a jak można zauważyć, zdarzają się i oferty droższe i tańsze, kiedy bierze się pod uwagę te same parametry techniczne mieszkań na sprzedaż. Jak więc wybrać konkretną – z pewnością nie zaszkodzi sprawdzić, jakie są ceny rynkowe dla danych nieruchomości w określonym mieście. Potem można porównać te kwoty z tymi, jakie pojawiają się w ogłoszeniach. Przy dużych rozbieżnościach w cenach, warto spytać się, dlaczego mieszkanie jest takie drogie lub takie tanie.

Kupować samodzielnie, czy skorzystać z pomocy agenta nieruchomości

Ogłoszenia mieszkań na sprzedaż pojawiają się zarówno w prasie, jak i w Internecie. Jeśli chce się kupić lokal w konkretnej lokalizacji, najlepiej sprawdzić, jakie pojawiły się oferty w lokalnej prasie. Co prawda nie ma tam żadnych zdjęć, a informacji o nieruchomości nie ma zbyt wiele. Niemniej jak można się przekonać, w prasie są zazwyczaj najbardziej aktualne ogłoszenia. Trzeba tylko uzbroić się w cierpliwość i wykonać kilka, a nawet kilkanaście telefonów.

Jeśli nie ma się na to zbyt wiele czasu, można skorzystać z pośrednictwa biura nieruchomości i zlecić znalezienie mieszkania na sprzedaż osobom trzecim. Kiedy wie się, czego się szuka, jest to dobra opcja, chociaż cała inwestycja będzie wtedy droższa o prowizję, jaką pobierze biuro za znalezienie, a nawet za sfinalizowanie oferty.

artykuł powstał we współpracy z firmą Modernbud z Legnicy

Share: