Dom i Wnętrze

Jaki komplet garnków wybrać do własnego użytku?

 

Codzienne przygotowywanie posiłków może spowszednieć – warto szukać więc nie tylko dobrych przepisów, ale też odpowiednich garnków i patelni. Czy wiesz, że to, czego używamy w naszych kuchniach znacząco wpływa na smak i jakość podawanych dań? Nowoczesny komplet garnków to podstawa, by gotować lepiej!

Znajdź idealny komplet garnków

Decydując się na komplet garnków przede wszystkim warto zerknąć na oferty topowych producentów. W sklepie gerlach.pl znajdziemy rozbudowane komplety nowoczesnych garnków tworzonych ze stali nierdzewnej 18/10. Materiał ten jest chętnie wykorzystywany w naszych kuchniach – nie odkształca się, nie jest podatny na wysokie temperatury, zarysowania czy korozję. Stalowe garnki uzupełnia się o specjalistyczne dyski w dnach – ich zadaniem jest przede wszystkim równomierne rozprowadzanie ciepła wewnątrz garnka, ale też zmniejszenie zużycia energii elektrycznej czy gazu. Komplet garnków tworzą również pokrywki ze szła hartowanego – materiał ten jest wysoce odporny na uszkodzenia mechaniczne, odkształcanie. Mały odpowietrznik pozwoli na odparowanie wody i zagęszczenie dania. Pokrywki uzupełnia się o wygodne uchwyty, które nie przewodzą ciepła. Wewnątrz garnków znajdziemy również miarki do odmierzania płynów, cedzaki i lejki.

Komplet garnków to nie wszystko!

Nowoczesny komplet garnków pozwoli nam na wygodniejsze gotowanie, warto jednak postawić też na detale. Szukając idealnych noży kuchennych również wybierzmy sprawdzonych producentów. Wśród najlepszych produktów na rynku wymienia się noże których ostrza tworzone są ze stali nierdzewnej z domieszkami wanadu, chromu lub molibdenu. Pierwiastki te sprawiają, że stal nie odpryskuje, nie jest podatna na korozję i zyskuje pewien stopień elastyczności, co jest istotne podczas filetowania.

 

 

Share: