Ciekawe

Jaki powinien być wózek spacerowy?

Jaki powinien być wózek spacerowy?

Kiedy nasze dziecko już samodzielnie i dobrze siedzi, to można wozić je w wózku spacerowym. Oczywiście sama wózka nazwa wskazuje na rekreacyjne spacerowanie, które ma być formą atrakcji dla dziecka, ale i dla dorosłego. Jednak taką spacerówkę wykorzystujemy w różnych sytuacjach. Na  przykład kiedy musimy szybko zawieźć dziecko do przedszkola albo do babci. Kiedy chcemy zrobić zakupy i musimy wjechać wózkiem do sklepu.

Wózek do zadań specjalnych

Wózek powinien być zwrotny i stabilny. Ma zapewnić komfort jazdy dla dziecka, ale też dla rodzica, który często musi manewrować wózkiem na przykład pomiędzy sklepowymi półkami. Nie może być przesadnie rozbudowany. Powinien być optymalnie  zaprojektowany, żeby nie zajmował dużo miejsca, a jednocześnie dawał to miejsce dziecku. Regulowane siedzisko i podnóżek zapewniają maluchowi wygodę. Także wtedy, gdy zaśnie w wózku.

Skrętne koła z możliwością blokowania gwarantują nam wygodę użytkowania. Pasy gwarantują bezpieczeństwo. Taki wózek dziecięcy Wrocław znajdziesz w sklepach Askot.

Lekki i poręczny

Nie tylko pchamy wózek, ale często musimy go przenosić. Istotne, żeby był lekki. Dla rodzica ważna jest zatem waga wózka, zwłaszcza że często trzeba go wnosić po schodach.

Pomysłowy i kompleksowy

Dobrze, jeśli wózek łatwo się składa, bo wtedy bez problemu możemy go na przykład zapakować do auta. Nowoczesne wózki mają też sporo sprytnych rozwiązań, ułatwiających życie rodzicom. Na przykład:

  • Folię przeciwdeszczową
  • Przykrycie na nóżki
  • Uchwyt na kubek
  • Budkę wykonaną z materiałów zapewniających ochronę przed promieniowaniem UV
  • Pięciopunktowe pasy bezpieczeństwa
  • Pojemne kosze na zakupy.
Share: