Ciekawe

Jaki prezent dla dziecka na Gwiazdkę?

Już za chwilę Święta Bożego Narodzenia. Niejeden rodzic zaczyna zastanawiać się, co kupić swojemu dziecku na Gwiazdkę. Rodzice często pragną, aby prezent ten był wyjątkowy – bez względu na koszty czy też funkcjonalność podarunku. Warto jednak zastanowić się nie tylko nad tym, jaki prezent okaże się pożądany, ale i rzeczywiście przydatny dla dziecka i jego rozwoju.

Książka dobra dla każdego

W czasach, kiedy coraz więcej czasu spędzamy przy komputerach, telewizorach czy czytnikach, warto zastanowić się, czy idealnym prezentem nie będzie kupno dobrej książki, oczywiście dopasowanej do wieku dziecka. Jeśli dziecko jest zbyt małe na samodzielne czytanie – tym lepiej! Rodzic będzie miał powód, aby oderwać się od komputera w domu i spędzić więcej czasu z maluchem, np. wieczorem, tuż przed spaniem. Wspólne czytanie może okazać się doskonałym sposobem na polepszanie więzi pomiędzy rodzicem a dzieckiem.

W przypadku dzieci nieco starszych kupno książek jest bardzo zasadne. poza klasycznymi lekturami szkolnymi warto obserwować nowe tytuły na rynku wydawniczym. Dziecko samo może zażyczyć sobie konkretnej książki – nie tylko warto, ale wręcz trzeba wykorzystać ten zapał do czytania i pielęgnować go jak najdłużej.

Zabawki edukacyjne – dobry wybór dla wymagających rodziców!

Ciekawymi na pewno dobrym prezentem gwiazdkowym będą zabawki edukacyjne. Tego rodzaju produkty są oferowane przez coraz większa liczbę polskich firm zabawkarskich. Co zaliczamy do zabawek edukacyjnych? Z pewnością produkty rekomendowane do zabawy dzieciom przez doświadczonych pedagogów, jak i psychologów dziecięcych. Zabawki takie mają za zadanie nie tylko dostarczać rozrywki, ale przede wszystkim wpływać na rozwijanie umiejętności manualnych i logicznego myślenia. Zabawki takie są dedykowane dzieciom w różnym wieku – zarówno dla dzieci do pierwszego roku życia, jak i dzieci, które kończą edukację przedszkolną i przygotowują się do nauczania w klasach 1-3. Zabawki edukacyjne często wykonywane są z drewna, dzięki czemu dziecko nie skaleczy się, a sam produkt jest w pełni naturalny. Dodatkowo warto wspomnieć, że drewniane zabawki są zazwyczaj lakierowane substancjami nietoksycznymi. Dzięki temu znacząco wzrasta ich trwałość.

Gry planszowe

Gry planszowe wracają do łask i stają się prawdziwie modną rozrywką. Wiedza o tym nie tylko pasjonaci planszówek, ale każdy, kto … bywa w dobrej jakości pubach. Właściciele chętnie wyposażają bary w liczne gry planszowe, w które można grać podczas wieczoru w gronie przyjaciół. Szukajmy oczywiście gier dla dzieci!

Share: