Dom i Wnętrze

Jakie łóżko do naszego mieszkania?

Wybór odpowiedniego łóżka nie jest prosty – pod uwagę musimy wziąć nie tylko pomieszczenie, gdzie ma ono stać, ale również nasze osobiste preferencje. Producenci łóżek nie ułatwiają nam zadania, oferując dziesiątki modeli różniących się ceną, tworzywem, zdobieniami oraz rozmiarami.

Kluczowe jest odpowiedzenie sobie na pytania: czy łóżko ma być pojedyncze czy podwójne? Czy zależy nam na wewnętrznych komorach? Czy ma posiadać konkretne rozmiary? Czy może mieć zagłówek? Odpowiedzi na te pytania znacznie ułatwią nam podjęcie decyzji.

Łóżka małżeńskie

Kupując duże łóżko małżeńskie do wyboru mamy modele z zagłówkami, tapicerowanymi elementami. Tworząc elegancką sypialnię warto wybrać taki model, który spełni nasze oczekiwania.

Łóżko do niewielkiego mieszkania

W przypadku niewielkich mieszkań, gdzie łóżko w ciągu dnia zamienia się w wygodną kanapę, konieczne jest wykorzystanie rozwiązania wielofunkcyjnego. Taki będzie łóżko tapicerowane z pojemnikiem na pościel. Tapicerki wracają do mody – szczególnie te o grubych splotach i wykonane w jednym kolorze. Taki design nawiązuje do motywów skandynawskich i sprawia, że przestrzeń znacznie łatwiej będzie nam zaaranżować. Łóżko z pojemnikiem wewnątrz pozwala na przechowywanie pościeli, ale również rzadko używanych przedmiotów, a nawet zimowych ubrań!

Share: