Technologia

Jakie podgrzewacze i zadaszenia do basenu wybrać?

Korzystanie z basenu we własnym ogrodzie wymaga skorzystania z najlepszych jakościowo podgrzewaczy i zadaszenia, które wpłyną na nasz komfort i zadowolenie. Jeśli chodzi o zadaszenie basenu, ma ono na celu korzystanie z jego uroku przez jak najdłuższy czas w ciągu roku. Jaki rodzaj zadaszenia wybrać? Gdzie znajdziemy ciekawą ofertę? Czym kierować się podczas wyboru podgrzewaczy do basenu?

Jakie zadaszenie i przykrycia basenowe wybrać?

Efektowne rozwiązania znajdziemy na stronie https://folkpool.pl/zadaszenia-basenowe-do-basenu/. Najpopularniejszymi rozwiązaniami są folie solarne, chociaż bardzo często wybierane są też rolety basenowe, czy pokrycia z pianki poliuretanowej. Każde z nich ma inne właściwości, co marto mieć na uwadze:

 

  • Folia solarna to najłatwiejszy sposób na zabezpieczenie basenu przed utratami ciepła. Znajduje się na tafli wodnej i może być zwijana ręcznie lub na roller. Znajduje zastosowanie w basenach kąpielowych, gdzie temperatura sięga do 29 stopni Celsjusza. Pokrywana jest cienką warstwą srebra, co stanowi dodatkową ochronę.
  • Rolety i żaluzje basenowe, stanowiące efektowne i bezpieczne zabezpieczenie basenu. Stosowane są zarówno na zewnątrz, jak i w budynkach. Mają za zadanie zabezpieczać przez parowaniem wody i przed wypadkami. Po zasunięciu takiej rolety bez problemu może po niej przejść nawet osoba dorosła. Rozwiązanie to zasilane jest prądem lub energią słoneczną.
  • Zadaszenia z pianki poliuretanowej, która ma różnorodne przeznaczenie i grubości. Taka opcja zabezpieczy basen przed parowaniem wody i chemii basenowej, jak i utratą ciepła. Znajdują zastosowanie przy basenach krytych, gdyż nie przepuszczają promieni słonecznych.

Podgrzewacze do basenu

Różnorodne podgrzewacze do basenu znajdziemy z pewnością na stronie https://folkpool.pl/ogrzewanie-podgrzewacz-do-basenu/. Podgrzewacze, jak sama nazwa wskazuje, mogą wpłynąć na korzystanie z ciepłej wody jak najdłużej. Sporym zainteresowaniem cieszą się pompy do basenu, które zastosujemy bez względu na porę roku. Pompa ciepła działa sprawnie i efektywnie – sprawdzi się tam, gdzie basen jest oddalony od domu i nie chcemy korzystać z prowadzenia instalacji basenowej. Konieczne jest usytuowanie pompy ciepła na wolnej przestrzeni, co zapewni przepływ powietrza wokół urządzenia.

Inną opcją są wymienniki ciepła, które są systemami ogrzewania w całorocznych basenach. W tym przypadku musimy pamiętać o usytuowaniu pomieszczenia technicznego w pobliżu źródła ciepła, czyli w obrysie budynku. Koszty instalacji są dosyć niskie, a koszty eksploatacji wiąże się z rodzajem źródła ciepła. Postawić możemy także na grzałkę do basenu, którą z łatwością zamontujemy. Nieruchomość powinna mieć odpowiedni przydział prądy, gdyż grzałka elektryczna bazuje na dużych mocach. Pomocny jest czujnik przepływu wody.

Ostatnim rozwiązaniem jest solar do basenu, który pozwala wykorzystywać darmową energię pochodzącą ze słońca. Zastosowanie paneli solarnych do podgrzewania wody w basenie jest nowoczesne i ekonomiczne, wpływa także na oszczędność. W słoneczne dni panele solaryczne (czyli inny rodzaj paneli solarnych) pozwalają uzyskać temperaturę większą nawet o 5 stopni. Wybór zależy od naszych oczekiwań i potrzeb.

Share:
http://mebledzieciece.info.pl http://easi-ta-events.com/meble-rattanowe-na-tarasie-przepis-na-piekny-ogrod/ http://artfolkgallery.org/wygoda-w-kuchni-nowe-noze-i-garnki/