Dom i Wnętrze

Jazda na rowerze – przyjemność dla każdego

Bardzo dużo słyszy się ostatnio o zdrowym trybie życia. Mówią o nim gwiazdy, celebry ci i sportowcy zachęcając każdego by zrobił dla siebie coś dobrego. Wiele osób rzeczywiście stara się dbać o siebie bardziej niż wcześniej, np. poprzez rezygnację z niezdrowej żywności czy rozpoczęcie jakichś treningów. Sporo osób decyduje się na jazdę na rowerze.

Dlaczego rower?

Na ulicach polskich miast często można zobaczyć rowerzystów. Zwiększa się ilość ścieżek rowerowych, coraz łatwiej dostrzec stojak na rowery nawet w ścisłym centrum miasta. Wynika to z faktu, że jest na to zapotrzebowanie.

Jazda na rowerze jest po prostu przyjemna, a co ważne – może to robić właściwie każdy, niezależnie od wieku. Inną zaletą takiej formy ruchu jest to, że wymaga tak naprawdę jednorazowego wkładu finansowego (zakup samego roweru), a nie jak w przypadku, np. karnetu na siłownię konieczności płacenia określonej kwoty raz na miesiąc. Nie jest potrzebny nawet montażowy stojak na rowery, ponieważ jest on częścią wyposażenia każdego punktu zajmującego się serwisem rowerów.

Wiele osób porusza się na dwóch kółkach, ponieważ nierzadko okazują się one szybszym (i tańszym!) środkiem transportu, niż komunikacja publiczna, czy samochód. Przecież rower na pewno nie utknie w korku.

A może kolarstwo szosowe?

Niektórzy pozostają przy rekreacyjnej jeździe na rowerze, jednak sporo osób z czasem chce czegoś więcej i decyduje się na rozpoczęcie przygody z kolarstwem szosowym.

Naturalnie w tym przypadku trudno uniknąć zakupu takich elementów wyposażenia jak kask, czy oddychająca odzież (koszulka i spodenki), które znacznie zwiększają bezpieczeństwo i komfort jazdy.

Część kolarzy przez cały czas korzysta z pomocy serwisów rowerowych, jednakże spora ich rzesza proste czynności wykonuje samodzielnie. Oczywiście w takim przypadku niezbędne jest posiadanie własnego stojaka na rowery, który przytrzyma sprzęt na odpowiedniej wysokości.

Ważną rzeczą jest to, aby nie zapominać o treningu ogólnorozwojowym. Najlepiej postawić na wizyty w siłowni, czy regularne zajęcia z pływania w czasie zimy, kiedy warunki atmosferyczne nie sprzyjają jeździe na świeżym powietrzu. Dodatkowe treningi pozwolą na wzmocnienie całego ciała.

Sport to zdrowie!

Niezależnie od tego czy na e jeździ się rekreacyjnie, czy bardziej wyczynowo sport ma sprawiać przede wszystkim przyjemność. Poza tym każda forma ruchu jest wskazana, ponieważ pozwala poprawić kondycję oraz wzmacnia układ immunologiczny przez co rzadziej się choruje, a to ucieszy chyba każdego.

Artykuł powstał we współpracy z firmą Calus P

Share: