Ciekawe

Jesień – jaki strój do jazdy konnej wybrać?

Jesień to idealna pora na to, aby konno wybierać się na dłuższe przejażdżki, np. po lesie. Zanim jednak osiodłamy konia i wyruszymy w drogę konieczne jest zestawienie odpowiedniego stroju. Jesień bywa chłodna, dlatego warto zaopatrzyć się w odpowiednie ubrania i dodatki. Jakie elementy stroju wybrać, aby czuć się komfortowo i aby było nam ciepło?

Bielizna bezszwowa

Pierwszym krokiem jest dobranie odpowiedniej bielizny. Warto celować w bieliznę termoaktywną bezszwową. Będzie ona zapewniała nam ciepło, dodatkowo skutecznie odprowadzi wilgoć na zewnątrz. Zaletą bezszwowej bielizny jest również fakt, że nie powoduje ona obtarć, nawet po wielogodzinnej jeździe. Bielizna termoaktywna dostępna jest w formie długich spodni oraz koszulki z krótkim lub długim rękawem.
Odzież wierzchnią również powinniśmy dobierać z głową. Warto zastanowić się nad ciepłą bluzą lub też cieńszą koszulką i kamizelką ocieplaną. Zestaw taki pozwoli nam utrzymać optymalną temperaturę.

Kolejnym krokiem jest dobranie rękawiczek oraz butów. W przypadku tych pierwszych do wyboru mamy wiele modeli krótkich, dłuższych, z palcami lub też bez palców. Ważne jest, aby rękawiczki posiadały wzmocnioną wewnętrzną stronę. Dzięki temu nie będą się one ścierały od lejców, a dodatkowo ochronią nasze dłonie przed odparzeniami.
Rękawiczek szukaj na stronie www.equishop.com.

Share: