Ciekawe

Kasy fiskalne w szkolnych sklepikach

Obowiązek posiadania kasy fiskalnej posiada właściwie każdy przedsiębiorca oferujący swoje produkty. Kasa fiskalna pozwala na wydawanie rachunków, a jednocześnie na obliczanie podatku, który ma zostać oddany państwu. Obowiązek posiadania kasy fiskalnej jest również znaczący dla samych kupujących – rachunek czy paragon jest podstawą do reklamowania konkretnych produktów.

Co jednak z niewielkimi przedsiębiorstwami, takimi jak sklepiki szkolne? Wiele z nich nie posiada kasy fiskalnej, a sprzedaż nie do końca odbywa się legalnie.

Rachunek podstawą reklamacji – również w szkole!

Obowiązek posiadania kasy fiskalnej ciąży na każdym kto za pieniądze oferuje swoje usługi czy produkty. W tym przypadku również instytucje takie jak sklepiki szkolne powinny posiadać niewielka kasę, która obejmowałaby najistotniejsze produkty, takie jak słodycze, napoje oraz inne. Wiele prywatnych właścicieli szkolnych sklepików wychodzi z założenia, że dzieci nie muszą dostawać paragonów. Sprawa ma się jednak inaczej. Kupując przeterminowany produkt to właśnie paragon może okazać się odpowiednim środkiem do uwzględnienia reklamacji.

Kto powinien zadbać o legalność sprzedaży w szkolnych sklepikach? W pierwszej kolejności sami właściciele sklepików, w dalszej – dyrektorzy placówek szkolnych.

Znajdź kasę fiskalną dla siebie na kotrakbis.pl.

Share: