Biznes

Kilka słów o rozliczeniu podatku z Niemiec

Praca za granicą kojarzy się nam przede wszystkim z interesującymi możliwościami rozwoju i szkoleniami. Zdecydowana większość osób decydujących się na pracę za granicą wspomina o wyższych zarobkach – to oczywiście także kusząca opcja. W jakim charakterze pracownicy z Polski zatrudniani są za granicą? O czym musimy pamiętać decydując się na zarobkowanie w Niemczech czy w Danii?

Poszukiwani specjaliści!

Otwarty rynek pracy pomiędzy państwami członkowskimi UE sprawił, że dzisiaj znacznie chętniej podejmujemy się pracy za granicą. Istotne jest to, że specjaliści z takich branż jak IT, elektronika, elektrotechnika poszukiwani są w praktycznie każdym kraju na zachodzie. Pracownicy z Polski coraz chętniej decydują się na emigrację, szczególnie kiedy potencjalny pracodawca pomaga w urządzeniu się w nowym miejscu, nierzadko proponując także mieszkanie pracownicze. Polacy zatrudniający się w firmach w Niemczech czy Francji wspominają także o możliwości odbywania licznych szkoleń i delegacji – poszerzanie swoich kwalifikacji z pewnością wpływa na pozycję na rynku. W Polsce nie zawsze mamy możliwość odbycia takich kursów.

Praca to jednak nie wszystko – znacznie wyższe zarobki pozwalają na podniesienie stopy życiowej, znacznie większe oszczędności, możliwość realizowania swoich marzeń i pasji.

Praca za granicą – obowiązki obcokrajowca

Pracując za granicą musimy przestrzegać lokalnego prawa – dotyczy to przede wszystkim podatków. Wiele osób zastanawia się, jak rozliczać podatek z Niemiec. Szczegółowe informacje znajdziemy w biurach podatkowych, również tych online. Jednym z miejsc, gdzie uzyskamy szczegółowe informacje jest strona zwrot-podatkow.pl. Dzięki wskazówkom specjalistów rozliczenie podatku przyjdzie nam bez trudu.

Share: