Ciekawe

Klawiatura dla gracza – porad kilka

Klawiatura klawiaturze nierówna, o czym najlepiej wiedzą osoby grające we wszelkiej maści gry komputerowe. Z pewnością można posłużyć się zwykłą klawiaturą, jednak bez wątpienia te dedykowane dla graczy posiadają wiele funkcji, które uatrakcyjniają rozgrywkę.

Bezprzewodowe klawiatury dla graczy

Jedną z pierwszych rzeczy, na którą – jak wynika z rankingu klawiatur dla graczy dostępnego na https://www.bomi.pl/ranking-klawiatur-dla-graczy-top-10-najlepszych-modeli/ – zwracają uwagę nabywcy klawiatur dla graczy, jest sposób komunikacji urządzenia z komputerem. Dużą popularnością cieszą się warianty bezprzewodowe, które w przeciwieństwie do modeli z kablem, łączących się ze stacją za pomocą złącza USB (lub, rzadziej, portu PS/2), nawiązują łączność z komputerem poprzez WiFi, Bluetooth albo podczerwień. Klawiatury takie zasilane są bateriami, zwykle typu AA lub AAA.

Komfort grania

Tym, co może się ostatecznie przyczynić do nabycia klawiatury dla gracza, są klawisze. Wiadomym jest, że podczas gry uderza się w nie niekiedy bardzo intensywnie, stąd, jak wskazują rankingi, dobrym wyborem będą egzemplarze o większej niż przeciętnie żywotności i sprężystości tych elementów. Klawisze nie mogą być za małe, ani położone zbyt nisko lub zbyt wysoko, bo znacząco obniża to komfort grania. Istotna jest także metoda, jaką nanoszone są znaki na poszczególne klawisze. Dla graczy najwygodniejsze będą te o grawerze laserowym, który, choć być może nieco mniej wyraźny niż standardowo stosowany tampodruk, są niewyczuwalne dla opuszków palców.

Cena dobrej klawiatury dla gracza to wydatek nawet kilkuset złotych. Warto jednak odżałować pieniądze na ten cel, bo zaopatrzony w taką klawiaturę gracz natychmiast odczuje różnicę.

 

Share: