Kolory – to one budują nasz świat i bycie w sposób fundamentalny. Zagadnieniem tym zajmowali się nie tylko malarze, ale też filozofowie. Fenomenolodzy podkreślali związek bycia wśród rzeczy z wartościami kolorystycznymi. Określali nasze bycie w świecie m.in. na podstawie barw, które tworzą przedmiotowe otoczenie. Kolor więc ma znaczenie. Często większe od formy i wielkości.

Akcja-animacja

Każdy z nas potrzebuje kolorystycznego uderzenia, ożywienia i eksperymentowania. Na przykład w kwestii wyglądu i doboru ubrań. Metamorfozy wizerunku opierają się  na barwach, które zmieniają wygląd, odmładzają wizualnie i upiększają.

Takiej kolorystycznej animacji potrzebują też często wnętrza, w których żyjemy. Kiedy są ponure, depresyjne, szare, przytłaczające, bezbarwne – warto zadziałać kolorem. Prosta sprawa – kolorowe meble do pokoju – a przemiana salonu czy sypialni staje się błyskawiczna. Obecnie dostępne są kanapy, sofy, fotele, narożniki w bajkowym kolorach. W takich, które naśladują barwy natury. W pobliżu intensywnie zielonego czy żółtego narożnika wszystkie inne meble, stoliki rtv czy komody, także nabiorą nowego blasku. Powstanie coś pięknego!

Kolor od kuchni

Nie tylko salon czy sypialnia zasługuje na kolorystyczne ożywienie. Także kuchnia może zaskakiwać barwą. Mebli i dodatków. W awangardowej kuchni stawia się na szafki w metalowym kolorze. Przypominają one wówczas wyposażenie laboratorium. Takie stylizacje minimalistyczne są modne, ale zbyt surowe, zbyt ponure. Potrzebują koloru, żeby wnętrze stało się choć odrobinę milsze.

Jeśli nie chcemy wprowadzać radyklanych zmian i zależy nam na utrzymaniu postindustrialnej aranżacji, to wprowadźmy kolor poprzez sztukę. Na przykład w formie fotoobrazów, przedstawiających soczyste owoce czy warzywa. Zmywarkę warto ozdobić wielkoformatową naklejką.

Share: