Znudziła ci się nudna, biała ściana i marzysz o tym, żeby nadać jej trochę życia? Jeśli tak, sprawdź nasze pomysły!

Odrobina koloru

Najlogiczniejszym, a równocześnie najtrudniejszym w realizacji rozwiązaniem jest przemalowanie ściany na ciekawy kolor. Jakie połączenia kolorystyczne są modne w tym sezonie? Projektanci stawiają na cegłę i pastelowe odcienie. Odważniejszym możemy polecić kontrasty i ciemne barwy, takie jak chociażby grafit albo głęboka, butelkowa zieleń.

Oczywiście, nie każdy marzy o tym, żeby zaraz przemalowywać pół mieszkania. Ale bez obaw, dla tych, którzy nie mają specjalnej ochoty na remont, też przygotowaliśmy kilka pomysłów.

Kreatywne ozdoby na ścianę

Ścianę można ozdobić, wieszając na niej małe półeczki na książki. W sklepach znajdziemy bez większego trudu ciekawe w swojej formie i kolorze rozwiązania. Rewelacyjnie sprawdzają się także wieszaki ścienne i różnego typu kreatywne zawieszki – także takie robione na zamówienie. Wybór jest naprawdę spory, więc na pewno znajdziesz coś, co będzie pasować i do twojego gustu, i do stylu, w którym urządzony jest dekorowany przez ciebie pokój.

Kwiaty na ścianie

Nudną ścianę odmieni też powieszenie tu i ówdzie kilku ciekawie dobranych doniczek. Niektóre rozwiązania naprawdę zachwycają – można znaleźć nawet doniczki, które świetnie udają leśne korzenie, albo takie, które są przezroczyste, a za dekorację służy sama ziemia i znajdująca się w niej roślinka.

Share: