Ciekawe

Konkurs Wokalistyki Operowej – próba podsumowania

Konkurs Wokalistyki Operowej - próba podsumowania

Na scenie zgasły już światła, a siedemdziesięciu sześciu młodych artystów z całego świata wyruszyło już do swoich domów. Pracownicy bytomskiej Opery Śląskiej zaczęli planować nowe atrakcje dla publiczności, a zakochani w operze widzowie i słuchacze są już myślami przy kolejnych wydarzeniach, które będą w najbliższych miesiącach sprawiać, że serce nie raz zabije im żywiej. IV Międzynarodowy Konkurs Wokalistyki Operowej imienia Adama Didura przeszedł do historii, wypada więc zadać sobie pytanie o to, co z niego pozostanie.

Przedsięwzięcia z zakresu muzyki poważnej nie należą do tych, które łatwo poddają się ocenie. Trudno mówić o ich sukcesie komercyjnym, ciągle bowiem mamy do czynienia z wydarzeniami, którym trudno jest rozpalić masową publikę. A jednak, konkurs imienia Adama Didura nie cierpiał na tę przypadłość. Mówiono o nim nie tylko na operowych korytarzach, ale również w mieście i nie ulega wątpliwości, że mieliśmy do czynienia z przedsięwzięciem wzbudzającym emocje. Ogromna jest w tym zasługa samych jego uczestników – pełnych entuzjazmu przy jednoczesnym profesjonalizmie.

Więcej informacji pod adresem – www.adamdidur.com.

Share:
Rozważania Pascala o istnieniu Boga https://dziendobry.tvn.pl/a/taras-jak-drugi-salon-podpowiadamy-co-powinno-sie-w-nim-znalezc Problem z grą World of Warcraft apartamenty w Szczawnicy torby papierowe z nadrukiem