Dom i Wnętrze

Kuchnia naszych marzeń – jakie elementy warto w niej mieć?

Aranżowanie kuchni i wypełnianie jej niezbędnymi przedmiotami jest zajęciem czasochłonnym i wymagającym sporych zasobów finansowych. Warto zastanowić się wcześniej, jakie meble i wyposażenie AGD będzie dla nas niezbędne, a z czego możemy zrezygnować.

Wybieraj meble z głową!

Kupno mebli do kuchni zazwyczaj wiąże się z ich tworzeniem na wymiar. Większość topowych firm oferuje swoim klientom możliwość wybierania pomiędzy licznymi kolekcjami, a kolejno dopasowanie elementów do pomieszczenia kuchennego, którym dysponujemy. Meble tworzone są z płyt meblowych, składających się ze sprasowanych wiórów, korka, elementów drewnianych. Płyta drewniana chroniona jest od zewnątrz laminatami – ich szeroki wybór sprawia, że bez trudu dopasujemy kolor i fakturę do naszych upodobań. Meble wykorzystywane w kuchni powinny być odporne na uszkodzenia, działanie wilgoci, ścieranie, wnikanie brudu. Istotne jest, żeby w zakupionych szafkach stojących i wiszących znalazło się odpowiednio dużo miejsca na przybory kuchenne.

Wygodne miejsce do siedzenia

Na powrót modne stało się urządzanie niewielkiego kącika do jedzenia w kuchniach. Zamiast jednak wykorzystywać klasyczny stół i krzesła możemy pomyśleć o blacie roboczym, który jednocześnie będzie spełniał funkcję stołu. Blaty takie tworzone są zazwyczaj z litego drewna dębowego, odpowiednio zabezpieczonego przed wnikaniem brudu. Obok takiego blatu warto postawić hokery barowe z oparciami i tapicerowanymi siedziskami, dla zwiększenia komfortu. W sklepach znajdziemy wiele interesujących modeli krzeseł barowych, idealnych do nowoczesnej kuchni. Wysoki blat roboczy możemy zabezpieczyć niewielkim bieżnikiem podczas posiłków lub designerskimi podkładkami. Całość świetnie uzupełni prosty wazon ze świeżymi kwiatami.

Share:
aavamobile.pl meblelobos.pl godsplanet4haiti.org