Dom i Wnętrze

Kuchnia o klasycznym wyglądzie

Klasycznie urządzone kuchnie to marzenie niejednej gospodyni domowej. Przywołujące wspomnienie domu rodzinnego, są miejscem gdzie chętnie spotykamy się z innymi domownikami i spędzamy czas, np. delektując się herbatą. Kuchnia jest miejscem, gdzie nie tylko gotujemy – nierzadko przesiadujemy tu czytając książki czy rozmawiając. Warto urządzić ją tak, aby była piękna i funkcjonalna.

Siła klasyki

Klasyczne kuchnie odznaczają się wykorzystaniem pięknego drewna lub laminatów meblowych imitujących jego powierzchnię. Oba rozwiązania są trwałe i funkcjonalne, dlatego wybór pomiędzy nimi może okazać się niezwykle trudny. Większość kupujących wybiera tradycyjne drewno – przez co kuchnia wydaje się jeszcze przyjemniejsza. O czym pamiętać, kompletując kolejne elementy danego zestawu meblowego dedykowanego kuchniom? Przede wszystkim zastanówmy się, ile miejsca możemy rozdysponować na szafki. Nie zapominajmy o ścianach! Półki ścienne pozwolą na oszczędność miejsca, szczególnie w niewielkich pomieszczeniach.

Układając kolejne szafki, pamiętajmy o tym, aby ich drzwiczki otwierały się swobodnie. Często podczas montażu zdarza się problem z szafkami nie otwierającymi się w pełni z powodu np. wnęki. Jest to błąd w wyliczeniach klienta.

Wyspa pośrodku kuchni

Wyspy nie są nowym rozwiązaniem – od dawna stosuje się ten rozdaj szafki w dużych i przestronnych kuchniach. Wyspy dają możliwość umiejscowienia na nich dodatkowego blatu (czyli powierzchni roboczej), ale też zlewu z kranem. Wiele osób wykorzystuje wyspy także jako… stół. Wystarczy dobrać do niej odpowiednio wysokie krzesła. Wnętrze wyspy zostaje wtedy przeznaczone na dodatkową przestrzeń do przechowywania.

Klasyczne kuchnie warto urządzać w ciepłych kolorach – liczący się producenci udostępniają szerokie gamy kolorystyczne oferowanych produktów.

Share:
Robot kuchenny Predom Zelmer typ 165 i typ 965 - strona 3 skup aut Warszawa http://www.clubbing.slask.pl/ stomatolog Kraków Nowa Huta apartamenty w Szczawnicy